Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Üniversitelilerin “kent kart” kuyruğu

  DHA
  19.09.2013 - 12:21 | Son Güncelleme: 19.09.2013 - 14:54

  Kocaeli Üniversitesi'nde öğrenim gören öğrenciler, belediye ile özel halk otobüslerinde geçerli olan Kent Kart alabilmek uzun kuyruklar oluşturdu.

  Kocaeli Üniversitesi'nde 17 bin 500 yeni kayıtla birlikte öğrenci sayısı 71 bine ulaştı. Üniversite ana kampusu ile meslek yüksek okullarının dağınık bölgelerde bulunması nedeniyle yeni öğretim yılında öğrenciler toplu taşıma araçları için kart alınan merkezlere yöneldi. İl Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı'na bağlı Seyahat Kartı Bürosu'ndan elektronik ücretlendirme yapan Kent Kart almaya gelen öğrenciler büro önünde her gün uzun kuyruk oluşturdu.

  Gençler, fuar alanı içerisinde bulunan Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Gebze'de Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi'nde bulunan hizmet binası ile Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü'ndeki satış noktalarına akın etti. Ortalama her gün 2 bin öğrenciye kart verilen merkezde kuyrukların bir süre daha devam etmesi bekleniyor. Üniversite öğrencisi Sevtap Bakoğlu, şöyle dedi:

  "Üniversitede ikinci yılım. Kent Kart almak için geldim fakat inanılmaz bir yoğunluk var. Bu kartla toplu taşıma araçlarına indirimli binebiliyoruz. Yaklaşık 1 saattir bekliyorum ve sıra hala bana gelmedi."
  Kart almaya geldiğinde kuyruğu görünce şaşırdığını belirten Nur Aslan ise, "Bu kadar yoğunluk beklemiyordum. Mecburen kent kart almak zorundayım. Alana kadar bekleyeceğim. Yaklaşık 1 saati geçti. Ne kadar daha bekleyeceğimi bilmiyorum" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı