TEKİRDAĞ HABERLERİ

Üniversitelilerin 'kağıttan kıyafetleri' ilgi gördü

DHA
31.03.2017 - 14:19Son Güncelleme :
DHA

Ruhan YALÇIN / TEKİRDAĞ, (DHA) - TEKİRDAĞ Namık Kemal Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Giyim Teknolojileri bölümü öğrencilerinin kağıt katlama yöntemi ile yaptıkları kıyafetler 'ORİGAMODA' adı altında sergilenirken, vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.
Namık Kemal Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Giyim Teknolojileri Bölümü 2'inci sınıf öğrencilerininkağıt kaplama yöntemi ile yaptıkları kıyafetler 'ORİGAMODA'  adıyla Tekirdağ'da bir alışveriş merkezinde sergilendi. Sergiye büyük ilgi gösteren vatandaşlar yapılan eserleri yakından inceleme fırsatı buldu. Namık Kemal Üniversitesi öğretim görevlisi kağıt katlama sanatı ORİGAMODA ile kumaş ve bez haricinde de bazı materyaller kullanarak ürünler tasarlanabileceğini vurgulamak için bu sergiyi düzenlediklerini söyledi. Özcan şöyle dedi:
"Bu sergide kullandığımız mankenler ve tasarımlar tamamen kişiseldir. Bunlar kendi koleksiyonumuz ve şu an mankenlerin üzerinde gördüğünüz tasarımlar tamamen kağıttan oluşuyor. Ve kıyafetlerin her biride katlama sanatıyla oluşturuldu. Tasarımlar öğrencilerimize ait ve onların kendi iç dünyalarını yansıtıyor. Ve tasarımların da her birinin kendine ait isimleri var. Burada bu eserleri sergileyerek herkesin fark etmesini düşünüyoruz."
Sergiyi gezen vatandaşlar, eserleri yakından inceleyip dokunarak kontrol etti.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Üniversitelilerin 'kağıttan kıyafetleri' ilgi gördü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 14 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversitelilerin 'kağıttan kıyafetleri' ilgi gördü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı