KIRKLARELİ HABERLERİ

Üniversitelilere diyetisyenliği anlattılar

DHA
28.03.2017 - 12:21Son Güncelleme :
DHA

 

 

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ,(DHA)-KIRKLARELİ Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu, Beslenme ve Diyetetik Bölümünün organizasyonunda 'Diyetisyenlik Mesleğinde Kariyer' konulu seminer düzenlendi.

Kırklareli Üniversitesi'nin düzenlediği Kariyer Günleri etkinlikleri kapsamında düzenlenen seminerde; Kırklareli Atiye Mehmet Genç Toplum Sağlığı Merkezi Diyetisyeni Zeynep Zengin ve Karabük Özel Medikar Hastanesi Diyetisyeni Yasemin Demirsoy; diyetisyenlerin görevleri, mesleğin gerektirdiği özellikler, yeni mezun diyetisyenlerin karşılaşabileceği güçlükler, çalışma ortamı ve koşullarının yanı sıra; staj, CV nasıl hazırlanır, iş görüşmeleri ve meslek etiği konularında Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencileri bilgilendirdi.

Öğrencilerin diyetisyenlik mesleğinin kamu ve özel sektördeki uygulamalarını ayrıntılı olarak öğrenme fırsatı buldukları seminerin sonunda Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İlknur Metin Akten, katkıları nedeniyle Zeynep Zengin ve Yasemin Demirsoy'a teşekkür etti.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Üniversitelilere diyetisyenliği anlattılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 12 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversitelilere diyetisyenliği anlattılar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı