KIRKLARELİ HABERLERİ

Üniversitelilere, 'Çocuk Gelişimi ve Eğitimi' semineri

DHA
29.03.2017 - 12:40Son Güncelleme :
DHA

 

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ,(DHA)-KIRKLARELİ Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu, Çocuk Gelişimi Bölümü'nün organizasyonunda, 'Çocuk Gelişimi ve Eğitimi' konulu seminer düzenlendi.

Kırklareli Üniversitesinde Kariyer Günleri kapsamında yapılan seminerde İstanbul Kamp Orman Okulu kurucusu Esin Tonbul ve Genel Koordinatörü Murat Tonbul; Amerika, Kanada ve Avrupa'da çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkısı bilimsel olarak ispatlanmış, çocuk gelişimi ve eğitiminde farklı bir uygulama alanı olarak uygulanan bir eğitim modeli olan 'Orman Okulu' projesi hakkında Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerini bilgilendirdi.Üniversite akademik ve idari personeli ile öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği seminerde İstanbul Kamp Orman Okulu ekibi olarak Türkiye'de ilk olan Orman Okulu projesini hayata geçirdiklerini ifade eden İstanbul Kamp Orman Okulu Kurucusu Esin Tonbul, 3-10 yaş grubu tüm çocuklara eğitim verdiklerini söyledi. Okulda yaptıkları çalışmaları ve çocukların bir gününün nasıl geçtiğini anlatan Tonbul, özgüveni yüksek ve farkındalığa sahip bireyler yetiştirme gayretinde olduklarını dile getirdi.

Genel Koordinatör Murat Tonbul, eğitimde nitelikli personel eksikliğinden söz ederek sosyal kulüpler ile sosyal projelere katılım, sanat ve sporla uğraşma, kişisel gelişim ve çok yönlü düşünme konularında kendini geliştiren öğrencilerin mezun olduktan sonra iş bulmada sorun yaşamayacaklarını ve başarılı olacaklarını kaydetti.

Kırklareli İstiklal Ortaokulu ana sınıfı öğretmeni Birsen Konat, ana sınıfı öğretmenliğindeki 33 yıllık tecrübesini Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileriyle paylaştı. "Eğer çocuklar küçükken çok emek verirsek, büyüdükleri zaman az emekle çok şey başardıklarını görebiliriz" diyen Konat, çocukların hayatı ve hayata bakışı öğrenmesinde, tutum ve davranış geliştirmelerinde öğretmenlerin rol model olarak çok önemli sorumluluklarının bulunduğunu vurguladı. Yaparak ve yaşayarak öğrenmenin kalıcı öğrenmeyi beraberinde getirdiğini belirten Konat , öğretmenlik mesleğin sevgi ve emekle yapılması gerektiğini ifade etti.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Üniversitelilere, 'Çocuk Gelişimi ve Eğitimi' semineri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 12 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversitelilere, 'Çocuk Gelişimi ve Eğitimi' semineri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı