Ege Haberleri

EGE

  Üniversitelilerden müzikli terapi

  Hürriyet Haber
  19.01.2015 - 01:15 | Son Güncelleme:

  Yaşar Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu (MYO) Ritim Topluluğu üyeleri, Fahrettin Altay, Konak ve Göztepe metro duraklarındaki müzik dinletisiyle yolculara hoş bir sürpriz yaptı.

  İzmirlileri şehrin ve yaşamın stresinden kısa süreyle de olsa uzaklaştırmak amacıyla kurulan Yaşar Üniversitesi MYO Ritim Topluluğu, İzmir'in işlek metro duraklarında düzenlenen ilk konserlerde amacına ulaştı. MYO Marina ve Yat İşletmeciliği Program Sorumlusu Öğretim Görevlisi Can Karaosmanoğlu'nun eğitmenliğinde hazırlanan öğrenciler her durakta 15 dakikayı geçen performanslar sergiledi. Dinletide, Öğretim Görevlisi Can Karaosmanoğlu bateri çalarken, 6 öğrenci de darbukayla eşlik etti.
  Üniversitelilerden müzikli terapi
  Sıradaki müzik dinletisinin ESHOT ve İZULAŞ şoförleri için gerçekleştirileceğini belirten Yaşar Üniversitesi MYO Müdürü Prof. Dr. Şevkinaz Gümüşoğlu, "Öğrencilerimiz tarafından kurulan Ritim Topluluğu, şehrin kültürel yaşamına katkı sağlarken insanları da şehrin stresli yaşamından bir an olsun uzaklaştırmayı hedefliyor. Metro duraklarında gerçekleştirdiğimiz bu dinletilerin ardından kısa bir süre içinde ESHOT ve İZULAŞ şoförleri için de bir dinletimiz olacak. Böylelikle stresli bir mesleğe sahip olan şoförlerin hoşça vakit geçirmeleri sağlanacak. Mini konserlerimiz bahar aylarında da devam edecek. Bu kez öğrenciler vapur iskelelerinin önünde vatandaşlarla buluşacak" dedi.
  Üniversitelilerden müzikli terapi

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı