Eğitim Haberleri

  Üniversitelilerden kardeş okula yardım

  Hürriyet Haber
  30.12.2014 - 15:51 | Son Güncelleme:

  Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü öğrencileri, topladıkları yardımlarla kardeş okul olarak belirledikleri belde ilkokulunun ihtiyaçlarını karşıladı.

  ASÜ'de eğitim gören 15 öğrenci, 'Topluma Hizmet' projesi kapsamında Yeşilova Beldesi’ndeki Atatürk İlkokulu'nun ihtiyaçlarını gidermek için kampanya başlattı. Öğretim üyeleri, öğrenciler ve çeşitli derneklerden yardım toplayan öğrenciler, ilkokulun ana sınıfını tamamen yeniledi. Halıları değiştirilen ana sınıfına, yeni oyuncaklar alındı.

  Okula projeksiyon cihazı hediye eden üniversite öğrencileri, palyaço kıyafetleriyle pasta keserek minik öğrencilere güzel bir gün yaşattı. Artan para ise diğer ihtiyaçların karşılanması için okul müdürüne teslim edildi.

  ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, öğrenci topluluklarının her yıl çeşitli projelere imza attıklarını belirterek, köyleri ve okulları ziyaret ederek eksiklerini giderdiklerini söyledi. Önceki yıllarda başka köy okullarının da ihtiyaçlarının giderildiğini söyleyen Acar, "Böyle bir hizmeti gerçekleştirmekten büyük memnuniyet duyuyoruz" dedi.

  Öğrencilerin yardımları okulların ihtiyaçlarına göre belirlediklerini anlatan Acar, sınırlı bütçelerinden fedakarlık yaparak topluma hizmet projesine destek sağladıklarını söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı