Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Üniversitelilerden atık pil toplama kampanyası

  DHA
  16 Nisan 2016 - 12:17Son Güncelleme : 16 Nisan 2016 - 12:20

  Denizli’de Doğa ve Çevre Vakfı’nın (DOÇEV) çalışmalarına gönüllü katılan Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri, kampus içinde atık pil toplama kampanyası başlattı.

  Denizli’de atık pil toplayan ve bu konuda toplumun bilinçlenmesi amacıyla çalışmalar yapan DOÇEV, başta okullar olmak üzere Türkiye’nin her köşesine atık pil kumbarası ve yayınlarından gönderiyor. Toplanan atık pilleri de kargo ücretini karşılayarak teslim alıyor ve bertaraf edilmek üzere yetkilendirilmiş kuruluş olan Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği’ne (TAP) teslim ediyor.

  DOÇEV’in atık pil toplama çalışmalarına katkı sağlamak isteyen Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri, "Gençliğin Pili Tükenmesin" sloganıyla stantlar kurup atık pil toplama kampanyası başlattı. Üniversitenin değişik fakültelerinde açtıkları tanıtım ve bilgilendirme stantlarında, DOÇEV’in atık pil kumbarası ile afiş ve broşür gibi bilgilendirme yayınlarını dağıtan üniversite öğrencileri, atık pillerin neden ayrı toplanması gerektiği konusunda da bilgilendirme yaptı.

   

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı