KIRIKKALE HABERLERİ

Üniversiteliler okurken para kazanacak

DHA
02 Nisan 2016 - 12:34Son Güncelleme : 02 Nisan 2016 - 12:35

Üniversiteliler okurken para kazanacak

DHA

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- KIRIKKALE Üniversitesi, KOSGEB ile Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde kurumların teşvikinin tanıtılması programı kapsamında eğitim verildi. Ticaret ve Sanayi Odası'nda iş adamlarına ve KOBİ ölçekli işletme sahiplerine yönelik verilen eğitim seminerinde konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Kocamış, "Kırıkkale Üniversitesi olarak her alanda hazır ve yanınızdayız" dedi. Programda, kurumlara sağlanan desteklerin Kırıkkale ekonomisi için büyük katkı sağlayacağı belirtildi.
Eğitim toplantısının oturum başkanlığını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Kocamış, “Kırıkkale Üniversitesi olarak işletmelerimizin proje yazımı ve bilgilendirilmesi konusunda gereken desteği sağlamaya hazırız. Bunun yanı sıra; Üniversitemizde okuyan öğrencilerimiz eğitim dalları üzerinde sizlerin yanında staj yapma imkanı bulacak. Bu sayede hem okuyum hem de para kazanacaktır" dedi.
KOSGEB İl Müdürü Ali Sevinç ise konuşmasında, "Program, imalatçı işletmeler için iki modelde çağrıya çıkılmıştır. Kırıkkale için destek oranı yüzde 80 olup, yerli makinalar için Makine-Teçhizat giderleri için; Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nca Resmi Gazete'de yayımlanan Yerli Malı Tebliğine uygun olarak alınmış yerli malı belgesi ile teşvik edilmesi durumunda destek oranlarına yüzde 15 ilave edilecektir" dedi.
Proje başvuruları Geleneksel İmalat Sanayi KOBİ'lerinde Katma Değerin Arttırılması kapsamında İmalat Sanayi - Düşük ve Orta Düşük teknoloji düzeyi sektörlere yönelik 2014 - 2015 Yılları verilerine göre; ortalama net satış hasılatı en az 200.000 TL, ortalama çalışan sayısı en az olan İşletmeler için destek üst limitleri geri ödemesiz 200 bin TL ve geri ödemeli olarak 400 bin TL olmak üzere toplam 600 bin TL olduğu belirtildi.
FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden Üniversiteliler okurken para kazanacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Nisan 2016 tarihinde saat 12 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversiteliler okurken para kazanacak haberi güncellenecektir.

  KIRIKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:04
  • Guneş
   05:54
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   16:47
  • Akşam
   19:46
  • Yatsı
   21:21
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı