Gündem Haberleri

  Üniversiteliler köy okuluna kütüphane kurdu

  Recep DEMİRCİ/ERZİNCAN, (DHA)
  28.01.2009 - 11:01 | Son Güncelleme:

  ERZİNCAN Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü öğrencileri, Uluköy Beldesi İlköğretim Okulu'na kütüphane kurdu.

  Bilgisayar sınıfındaki kütüphaneye bağışçılardan topladıkları 2 bin kitabı yerleştiren öğrenciler, açılış kurdelesini küçük öğrencilere kestirdi. Üniversiteli öğrenciler, işledikleri Toplum ve Hizmet Uygulamaları Dersi'nin amacına ulaştığını söyledi.                 
               
  Okulda, ‘Toplum ve Hizmet Uygulamaları’ dersi gören Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi bölümü öğrencileri, kente 25 kilometre uzaklıktaki Uluköy Beldesi'ndeki 2 derslikli, 40 öğrencinin eğitim öğretim gördüğü ilköğretim okuluna Eğitim Fakültesi’nin desteğiyle bir kütüphane kurdu. Öğrenciler, bağışçılardan topladıkları 2 bin kitabı bilgisayar sınıfında oluşturulan kütüphaneye yerleştirdi.          

  Kütüphane, Belde Belediye Başkanı Salih Kara, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mergül Çolak ve üniversite öğrencilerinin katıldğı törenle açıldı. Üniversite öğrencileri, açılış kurdelesini ilköğretim okulu öğrencilerine kestirdi. ‘Toplum ve Hizmet Uygulamaları’ dersinin amacına ulaştığını söyleyen üniversiteli gençler, “Eğitim alanında çok önemli bir iş yaptığımızı düşünüyoruz. Kendi imkanlarımızla oluşturduğu bu mütevazi kütüphane öğrencilere ışık tutacaktır. Böylelikle ilköğretim okulu öğrencilerinin kaynak kitap sorununu da çözüme kavuşturmuş olduk” dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı