Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Üniversiteli mahkûm kız için Sezer’e af çağrısı

  Şehriban OĞHAN/ANKARA
  31 Ağustos 2006 - 00:00Son Güncelleme : 31 Ağustos 2006 - 09:19

  Üniversite sınavında Türkiye 33’üncüsü olan Çanakkale Cezaevi mahkumu Gönül Işgın’a, AKP Adana Milletvekili Atilla Başoğlu sahip çıktı. Başoğlu, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’e bir mektup yazarak "O gayretleriyle bir efsane yazmaya başlamıştır, kaleminin kırılmasına müsaade etmeyin. Lütfen affedin" çağrısı yaptı.

  AKP Adana Milletvekili Atilla Başoğlu, Çanakkale Cezaevi’nde yatan ve bu yılki ÖSS’de Türkiye Türkiye 33’üncüsü olmayı başaran Gönül Işgın’a af çıkarılması için Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’e bir mektup yazdı. Başoğlu, Işgın’ı "kader mahkumu" olarak nitelendirdiği mektubunda, "Cezanın intikam duygularını tatmin etmekten öte ıslah edici bir işleve sahip olması arzulanır. Cezaevi yöneticileriyle yaptığımız görüşmelerden, Işgın hem ıslah olmuş, hem de tüm mahkumlara başka bir hayatın mümkün olduğunu ispat etmiştir" dedi. Başoğlu, mektubunda şunları yazdı:

  "Her türlü insani değerin ötesinde arzularla hayatını mahveden bir babanın zulmünden son çare olarak cinayetle kendisini kurtaran Işgın, 20 yıl hapis cezasına mahkum olmuştur. İyi hal gösterdiği için önünde 1.5 senelik mahkumiyeti kalmış Işgın, bugün çaresizdir. Emeklerinin zayi olmaması, bu nazardan bakıldığında toplum için önem taşımaktadır. Zat-ı alinizin, af yetkisini kullanarak, kendisini var etmeye çabalayan bu kardeşimizi kurtarmanızı yürekten temenni ediyorum."

  Gönül Işgın, hukuk eğitimini takiben siyasetle uğraşmak istiyor. Babasından gördüğü cinsel taciz nedeniyle kendisini öldüren Işgın, tacizlere maruz kalan başkaları için mücadele vermek istiyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı