Ege Haberleri

  Üniversiteli kız ve gasp çetesi

  Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)
  12.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yanına bakıcı olarak girdiği yaşlı adamı, evinde bağlayıp, döverek para, ziynet eşyası ve alacaklı senetlerini gaspeden üniveriseli kız ve iki arkadaşı gözaltına alındı.

  İZMİR’in Urla ilçesinde, yaşayan emekli Halil Peynirci (70), polise başvurarak, kendisine bakıcılık yapmak üzere evinde yatılı işe başlayan 22 yaşındaki Dokuz Eylül  Üniversitesi öğrencisi M.K’nın, birkaç gün sonra dayısı olarak tanıttığı kişi ile arkadaşını eve aldığını anlattı.
  Peynirci, bu kişilerin kendisini bağlayarak dövdüklerini, evdeki 600 TL, kredi kartları, ziynet eşyaları ve 60 bin TL’lik alacak senedini gasbettikten  sonra evden ayrıldıklarını, bağlandığı yerden kendi çabasıyla kurtularak polise  geldiğini anlattı.

  ‘Dayım’ dedi

  İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, düzenlediği  operasyonla, M.K. (22) ile A.A.G. (33) ve H.M’yi İzmir’de yakaladı. M.K’nın ifadesinde, A.A.G. ve H.M’nin, yaşlı adamın genç kızları taciz  ettiğini ve cezalandırılması gerektiğini söylediklerini anlattı. M.K’nın, gazetedeki “yatılı kalacak bakıcı kadın arandığı” ilanı  üzerine Peynirci ile görüşmeye gittiği, erkek arkadaşı A.A.G’yi dayısı olarak  tanıttığı öğrenildi. Zanlılar Urla Adliyesi’ne sevk  edildi.

  Biri polis diğeri ise uzman çıktı

  A.A.G’nin uzman çavuşluk mesleğinden atıldıktan sonra taksicilik yaptığı,  H.M’nin de polislikten atıldığı öğrenildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı