Gündem Haberleri

  Üniversiteli Büşra saplantılı aşık kurbanı

  Ali Ümit ÜLKER / DHA
  14.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kırklareli’de üniversite öğrencisi Büşra Ceylan, bahar şenlikleri dönüşü Hasan Akbulut tarafından yol ortasında 10 yerinden bıçaklanarak öldürüldü. Akbulut’un Sivas’tan tanıdığı genç kızı saplantılı bir şekilde sevdiği ve sürekli rahatsız ettiği öğrenildi.

  AİLESİ Sivas’ta yaşayan Kırklareli Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi, 21 yaşındaki Büşra Ceylan, önceki akşam arkadaşlarıyla, üniversitede bahar şenliklerine katıldı. Dönüşte Fevzi Çakmak Bulvarı’nda yürürken, Sivas’tan tanıdığı Hasan Akbulut (25), Büşra’nın yolunu kesip konuşmak istediğini söyledi. Büşra Ceylan, ayrılıp evine gitmek isterken, iddiaya göre Hasan Akbulut belinden çıkardığı ekmek bıçağını genç kıza 10 kez sapladı. Büşra Ceylan, karnına ve göğsüne aldığı bıçak darbeleri ile kanlar içinde yere yığılırken, Hasan Akbulut kaçtı./images/100/0x0/55eb5f16f018fbb8f8bcccc5
  Kırklareli Polisevi’ne yakın olan caddede, sesleri duyan güvenlik güçleri hemen olay yerine geldi. Hastaneye kaldırılan Büşra Ceylan ameliyata alındı ancak tüm çabalara rağmen dün sabaha karşı yaşamını yitirdi.

  Olay yerinden uzaklaşmaya çalışan Hasan Akbulut, polisi görünce bıçağı kendi bacağına sapladı.

  Reddedilince öldürdü

  Gözaltına alındıktan sonra hastanede bacağındaki yaraya müdahale edilen Akbulut, pişman olduğunu söyledi. Sivas’ta yaşayan ve işsiz olan Akbulut, polisteki ifadesinde cinayeti itiraf etti: “Büşra’ya uzun süredir aşığım ama o beni sevmiyor. Arkadaşlık teklif etmiştim, kabul etmedi. Üniversiteyi kazandı buraya geldi. Yeniden konuşmak için Kırklareli’ne geldim. Reddedilince bıçakladım.” Akbulut, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

  Büşra’nın öldürülmesi, arkadaşları tarafından protesto edildi. Rektör Prof. Dr. Mustafa Aytaç da öğrencilere destek verdi. Ceylan’ın öldürülmesi nedeniyle 4. /images/100/0x0/55eb5f16f018fbb8f8bcccc7Bahar Şenlikleri kapsamında dün gece yapılması gereken etkinlikler de ertelendi.

  Belimde bıçakla 2 gün aradım

  HASAN Akbulut, polisteki ifadesinde, şunları söyledi: “2 gün önce Kırklareli’ne geldim ve onu aramaya başladım. Sokaklarda sabahladım ve bu (önceki) gece karşılaştık. Ona aşık olduğumu tekrarladım. Yine kabul etmedi. Çok sinirlendim ve bıçakladım. Ekmek bıçağını Kırklareli’ne geldiğimde 2.5 liraya satın almıştım, belimde taşıyordum.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı