Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Üniversitelere ek yerleştirme başvuruları için son gün

  AA
  25 Eylül 2014 - 09:06Son Güncelleme : 25 Eylül 2014 - 09:12

  Üniversitelere yapılacak ek yerleştirmeler için tercihler bugün sona erecek.

  ÖSYM, 2014-2015 öğretim yılı için merkezi yerleştirmede boş kalan ve yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan yükseköğretim programlarının kontenjanlarına, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) sonuçlarına göre ek yerleştirme yapacak.

  Adaylar, 2014-ÖSYS ek yerleştirme tercihlerini, bugün saat 23.59'a kadar internet üzerinden bireysel olarak yapacak.

  Başvuru merkezlerinden veya ÖSYM sınav koordinatörlüklerinden tercih işlemi yapılmayacak. Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler işleme alınacak. Postayla ÖSYM'ye gönderilen veya elden verilmek istenen tercih formları işleme alınmayacak.

  Ek yerleştirme için tercih ücreti 10 lira olacak.Ek yerleştirme kurallarına yönelik bilgiler, 2014-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzu'nda yer alacak.

  Adaylar, 2014-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu'na ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak. Ek yerleştirme için başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor. Kılavuz basılı olarak dağıtılmayacağından adayların ÖSYM'den yapılan duyuruları takip etmeleri yararlarına olacak.

  Ek yerleştirme işlemleri, 2014 ÖSYS Kılavuzu, 2014-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2014-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzu'nda belirtilen esaslara göre yapılacak.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı