Ege Haberleri

  Üniversitelerden müzikte işbirliği

  Hürriyet Haber
  03.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yaşar, Ege ve Dokuz Eylül Üniversiteleri, müzikal işbirliği gerçekleştiriyor. Üniversiteler, 5-6 Kasım günleri Ulusal Müzik Sempozyumu düzenleyecek.

  İZMİR’deki Yaşar, Ege ve Dokuz Eylül Üniversiteleri, müzikal anlamda bir işbirliği gerçekleştiriyor. Üniversiteler, Ege Üniversitesi Devlet Musikisi Konservatuarı’nın 25’inci Kuruluş Yıldönümü kutlamaları kapsamında 5-6 Kasım 2009 tarihlerinde Ulusal Müzik Sempozyumu düzenleyecek.

  Yaşar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Paolo Susanni’nin kuruculuğunu yapacağı sempozyumda, Türkiye’nin dört bir yanından 40’ı aşkın sanatçı, müzikoloji, etnomüzikoloji, müzik teorisi ve kompozisyon konularında sanatseverlerle bilgilerini paylaşacak.

  Heyecan verici proje

  İzmir’de üniversitelerin işbirliği ile ulusal müzik sempozyumu oluşturulmasının ana fikir olarak benimsendiği sempozyumun organizasyon komitesinde, Dr. Paolo Susanni, Prof. Dr. Azmi Telefoncu, Doç. Dr. Mehmet Öcal Özbilgin, Prof. Berrak Taranç, Prof. Dr. Gürbüz Aktaş, Yrd. Doç. Ebru Güner Canbey, Yrd. Doç. Dr. Onur Nurcan ve Prof. Turgut Aldemir yer alıyor. İlk sempozyum nedeniyle oldukça heyecanlı olduklarını belirten Yaşar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Paolo Susanni, birbirinden değerli, müzik eğitimi veren üniversiteler ile müzisyenlerin bu amaçla bir araya geldiklerini söyledi.

  Sonuç kitapta toplanacak

  Dr. Paolo Susanni, “Sempozyumun sonucunu da bir kitapta toplayacağız. Müzikoloji, etnomüzikoloji, müzik teorisi ve kompozisyon dallarının yer alacağı sempozyuma, sanatseverleri bekliyoruz” dedi. Sempozyum oturumları iki gün boyunca Selçuk Yaşar Kampusü ve Ege Üniversitesi Kampusü’nde gerçekleştirilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı