Gündem Haberleri

  Üniversiteler 'terörü lanetlenemek' için yürüdü

  A.A
  19.10.2007 - 17:19 | Son Güncelleme:

  Ankara, Gazi ve Hacettepe üniversiteleri ile ODTÜ'den bir grup öğrenci “Terörü lanetlemek” için yürüdü.

  Gazi Üniversitesi Rektörlüğü önünde toplanan öğrenci grubundakiler, Türk Bayrakları ile “Kahrolsun PKK”, “Hepimiz Mehmetiz” yazılı pankartlar açtılar, sloganlar attılar.

  Gruptakiler adına açıklama yapan Gazi Üniversitesi öğrencisi Çağrı Orman, şehit olan 15 askeri anmak ve terörü lanetlemek üzere toplandıklarını söyledi. Askerlerin şehit olduğu haberinin medyada “önemsenmediğini” öne süren Orman, bazı televizyon kanallarının bu haberi “dansöz oynattıkları programlarda alt yazı ile duyurduğunu” söyledi. Orman, şöyle konuştu:

  “Terörist örgütün insanlık saldırılarından daha az çirkin olmayan bu tutum Türkiye için bir yol ayrımına geldiğimizin göstergesidir. Teröristleri besleyen emperyalizmin uşağı Barzani'ye ders verilmedikçe, önce şehirlerimiz, sonra dağlarımız, sonra da Kuzey Irak çöplüğü en şiddetli tedbirlerle temizlenmedikçe, çıkarılan teskere işlerlik kazanmadıkça bu acının bitmeyeceğini düşünüyoruz.”

  Çağrı Orman, 15 şehit erin isimlerini okuyarak “yoklama” yaptı. Şehitlerin isimleri okunduğunda öğrenciler hep bir ağızdan “Burada” diye bağırdı.

  Öğrenciler, daha sonra slogan atarak Anıtkabir'in Tandoğan girişine kadar yürüdüler. Yürüyüş sırasında Yenimahalle Anadolu Meslek Lisesi öğrencisi bir grupta korteje katıldı.

  Anıtkabir önünde toplanan gruptakiler, terör örgütünü ambleminin yer aldığı bir bezi yaktılar. Bu sırada “Kahrolsun PKK” sloganları atan grup, daha sonra Anıtkabir'e giderek Atatürk'ün mozolesine çiçek bıraktılar. Basın mensuplarının Anıtkabir'e girmesine izin verilmedi.

  Anıtkabir'den çıktıktan sonra dağılan gruptaki bazı öğrenciler, Gençlik Caddesi'nde de sloganlar attı. Bu sırada, çevredeki evlerde ve otomobillerde bulunan vatandaşlar öğrencileri alkışladığı gözlendi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı