KIRKLARELİ HABERLERİ

“Üniversiteler Kan Bağışlıyor” Kampanyası

IHA
12.10.2015 - 23:00Son Güncelleme :

"ÜNİVERSİTELİLER KAN BAĞIŞLIYOR" KANPANYASI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ.

IHA

Kırklareli Üniversitesi (KÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Türk Kızılay’ı Kırklareli Mekez ve Lüleburgaz şubeleri işbirliğiyle “Üniversiteler Kan Bağışlıyor” adlı kan bağışı kampanyası düzenlendi.
KÜ Karahıdır Yerleşkesi, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda 12-16 Ekim 2015 tarihlerinde devam edecek olan kan bağışı kampanyasında 300 ünite kanın toplanması hedefleniyor. 7 sağlık personelinin görev yaptığı kampanyaya akademik ve idari personelimiz ile öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Kampanyaya destek olmak için Rektör Prof. Dr. Mustafa Aykaç da kan bağışında bulundu.
Kan bağışı kampanyası hakkında konuşan KÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, temennisinin kimsenin hastalanmaması, kazaya uğramaması ve acil kana ihtiyaç duymaması olduğunu belirterek, ihtiyaç duyulduğu anda bu ihtiyacın giderilmesinin büyük önem taşıdığını söyledi. Herkesin yaşarken diğer insanlara karşı görevleri bulunduğunu ifade eden Prof. Dr. Mustafa Aykaç, “Biz, diğer insanlarla beraber yaşıyoruz. Sosyal yönümüz var. Yalnız başımıza yaşamımızı sürdüremeyiz. Dolayısıyla mutlaka diğer insanları yaşatmaya önem vermeliyiz. İyi bir insan olarak hayatımızı devam ettirmek için başkasını yaşatmalıyız. Kan bağışı kampanyaları diğer insanları düşünmemizi bize hatırlatıyor. Bizim başkasına yardımda bulunma, özveri, bizde var olanları başkalarıyla paylaşma duygularımız daima kuvvetli olmalıdır. Kan bağışı da bunun güzel bir sembolü ve göstergesidir” dedi.
"KARDEŞLİK, BARIŞ VE HOŞGÖRÜ PEKİŞTİRİLMELİ"
Cumartesi günü Ankara’da meydana gelen patlamayla ilgili de açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Mustafa Aykaç, ülkemizin geçtiğimiz Cumartesi günü Ankara’da meydana gelen menfur hadiseden dolayı büyük acısının olduğunu dile getirdi. Herkesin sorumluluk içinde davranması gereken günlerden geçildiğini söyleyen Prof. Dr. Mustafa Aykaç, bu günlerde insanların birbirini daha fazla kucaklaması gerektiğine dikkat çekerek kardeşliğin, barışın ve hoşgörünün pekiştirilmesinin önemini belirtti.
Türkiye üzerinde büyük oyunlar oynandığını ifade eden kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, şöyle konuştu:
“Türkiye’nin düşmanları var. Kardeşi kardeşe düşürmek isteyenler var. Türkiye’nin büyük ülke olma yolunda ilerlerken attığı adımlar birilerini rahatsız ediyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Tek vatanımız, tek devletimiz var. Dolayısıyla Allah göstermesin, Türkiye’nin bu hadiselerden dolayı zaaf içine düşmesi hepimize büyük acı verir, uzun yıllar üstesinden gelemeyeceğimiz, halledemeyeceğimiz sorunlara yol açar. Bu günler her bir vatandaşın büyük bir anlayışla, hoşgörüyle, sevgiyle, şefkatle, merhametle, birbirine saygıyla yaklaşması gereken, birbirini saygıyla kucaklaması gereken günlerdir. Bu kan bağışı kampanyasının da buna vesile olmasını temenni ediyorum. İnşallah memleketimiz güzel günlere kavuşur. Bütün insanlarımız huzur ve barış içerisinde kardeşçe yaşar.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden “Üniversiteler Kan Bağışlıyor” Kampanyası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 23 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Üniversiteler Kan Bağışlıyor” Kampanyası haberi güncellenecektir.

KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:35
 • Guneş
  08:25
 • Öğle
  13:19
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı