« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Üniversiteler Gençlik ve Spor sezonu açıyor

EBBL temsilcilerinden Üniversiteler Gençlik ve Spor yeni sezon hazırlıklarına 25 Ağustos tarihinde başlayacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Geçtiğimiz sezon genç bir kadroyla mücadele etmesine rağmen ligde başarılı bir performans gösteren Üniversiteler Gençlik ve Spor Kulübü 2012-2013 sezonu çalışmalarına 25 Ağustos 2012 tarihinde yapılacak sabah antrenmanı ile başlayacak.

Kulüp Başkanı-Antrenör Hasan Aksoyak yeni sezon için çalışmaya Ramazan Bayramı’ndan sonra 25 Ağustos Cumartesi günü başlayacaklarını söyleyerek, “Bu sezon kadromuzun tamamını genç oyuncular oluşturuyor.İç transferde Fatih Güraslan, Tevfik Hakan Mutlu, Emre Karakaya, İdris Güneş ve Selçuk Önal ile anlaştık. Bu oyunculara takviye olarak da birkaç tecrübeli oyuncu ile görüşmelerimiz devam ediyor. Ayrıca altyapımızdan 95-96 doğumlu sporcularımızdan da A takıma 4-5 kişi dahil edeceğiz. Bu sezon yapılacak olan kura çekimi sonucunda eşleşeceğimiz takımlara yönelik maç ve antrenman hazırlıklarımız devam edecek. Sezon başlayana kadar en az 10 adet hazırlık maçı yapmayı planlıyoruz. Bu konuda takımlarla görüşmelerimiz başladı. Her zamanki gibi hedefimiz bu genç kadromuzla maçın sonuna kadar mücadele eden pes etmeyen bir görüntü çizerek bu sezon da ilk 16 takım arasına kalabilmek olacaktır” dedi.


Olimpiyatlara katılma başarısı gösteren ve burada son derece başarılı bir performans çizen Potanın Perileri’ni de tebrik eden Aksoyak, “Gururumuz oldular. Yarı finalin kapısından dönen A Milli Kadın Basketbol takımımızı yürekten tebrik ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz