Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Üniversiteler Beach Hentbol turnuvası sona erdi

Muğla’nın Köyceğiz İlçesi’nde düzenlenen Uluslararası 4. Üniversiteler Beach Hentbol turnuvası sona erdi. Üniversiteler Spor Federasyonu ile Köyceğiz Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği turnuvaya katılan Marmara Üniversitesi’nin bayanlar ekibi Şöhretler’i 2-1 yenerek 3. kez şampiyon oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Erkekler final maçında Gazi Üniversitesi, geçen yılın şampiyon ekibi Şöhretler’i zorlu bir maçtan sonra 2-1 mağlup etmeyi başararak şampiyonluğu elde etti.

Maçlardan sonra turnuvaya katılan tüm sporculara katılım belgesi verildi. Daha sonra Köyceğiz Belediye Başkanı Salih Erbay, birinci olan takımlara, Gençlik ve Spor Müdürlüğü Üniversiteler Spor Fedarasyonu Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer de, ikinci olan takımlara kupa ve ödüllerini verdi. Sporcular, 2002’de buluşmak üzere Köyceğiz’den ayrıldılar.

Köyceğiz’in Delta plajlarında yapılan Beach Hentbol Turnuvası yerli ve yabancı turistler büyük ilgi gösterirken bugünkü müsabakalarda alınan sonuçlar şöyle:

BAYANLAR

Muğla Üniversitesi: 0 - Hollanda: 2

Hollanda : 2 - Gazi Üniversitesi: 1

Marmara Üniversitesi:2 - Şöhretler : 0

Türk Telekom :2 - Akdeniz Üniversitesi:0

ERKEKLER

Gazi Üniversitesi: 2 - Şöhretler :1

Akdeniz Üniversitesi: 0 - ASKİ : 2

Bilgi Üniversitesi : 0 - Marmara Üniversitesi : 2

10’ar dakikalık 2’şer devre şeklinde oynanan Beach Hentbol maçlarında, sonuçlar devrelerin kazanılmasına göre belirleniyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz