Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Üniversiteden yüzde 100 burs

  Hürriyet Eğitim
  09 Haziran 2017 - 11:42Son Güncelleme : 09 Haziran 2017 - 11:43

  Bu yıl ilk lisans öğrencilerini alacak yükseköğretim kurumunun rektörü, fakültelerin lisans bölümlerine tüm öğrencilerin yüzde 100 burslu olarak alınacağını belirtti. Rektör, “Bu yıl fakülte lisans bölümlerimizi tercih eden ve kazanan 180 öğrenci, hiçbir ücret ödemeden üniversitemizde okuyabilecek. Burslar öğrencilerin öğrenim süreleri boyunca geçerli olacak” dedi.

  Yükseköğretim hayatına katılan yeni üniversitelerden biri, 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde ilk öğrencilerini karşılayacak. Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, lojistik sektöründeki eğitimli ve iyi yetişmiş insan kaynağı ihtiyacından yola çıkan Türkiye Lojistik Araştırmaları ve Eğitimi Vakfı’nın, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nu 2008’de hayata geçirdiğini söyledi. Rektör Durman, “Yüksekokulumuz bugüne kadar sektörün ihtiyaç duyduğu yetkinliklere sahip 2 bin 500 mezun verdi” dedi.

  Uluslararası standartlarda

  Yüksekokulun ardından yine vakıf tarafından kurulan Beykoz Üniversitesi’yle, gençleri uluslararası standartlarda, örnek bir üniversiteyle tanıştırmak için çalıştıklarını anlatan Mehmet Durman şöyle devam etti:
  “Beykoz Üniversitesi bünyesinde, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi olmak üzere dört fakülte ile Yabancı Diller Yüksekokulu ve Sivil Havacılık Yüksekokulu da olacak. Üniversitemizde ayrıca, Meslek Yüksekokulu, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu olmak üzere iki meslek yüksekokulunun yanı sıra yüksek lisans ve doktora programlarının sunulacağı bir Lisansüstü Programlar Enstitüsü olacak.”

  Tüm öğrenim süresince geçerli

  Bu yıl lisans alanlarında İşletme ve Yönetim Bilimleri, Sanat ve Tasarım fakülteleri ile Sivil Havacılık Yüksekokulu’na öğrenci alacaklarını belirten Durman, ön lisansta ise Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu ve yeni açılacak Meslek Yüksekokulu’na öğrenci kabul edeceklerini söyledi. Durman, üniversitenin ilk lisans öğrencilerini alacak olması nedeniyle bu yıl büyük bir kolaylık sağladıklarını belirterek şunları anlattı:
  “Bu yıl fakültelerdeki lisans bölümlerine tüm öğrenciler yüzde 100 burslu alınacak. Yani Beykoz Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, İşletme (Türkçe), İşletme (İngilizce), Uluslararası Ticaret (İngilizce), Lojistik Yönetimi (İngilizce), Sanat ve Tasarım Fakültesi, Dijital Oyun Tasarımı (Türkçe) ve İletişim Tasarımı (Türkçe) bölümlerini tercih eden ve kazanan 180 öğrenci hiçbir ücret ödemeden okuyabilecek. Burslar öğrencilerin öğrenim süreleri boyunca geçerli olacak. Öğrenciler, yüksekokul lisans bölümleri ve ön lisans bölümlerinde ise yüzde 100 ve yüzde 50 oranlarında burslu olarak öğrenim görebilecek” diye konuştu.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı