ANTALYA HABERLERİ

Üniversiteden ilkokula çevre bilinci

DHA
11.04.2018 - 15:57Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi Tıp Fakültesi 2017-2018 eğitim- öğretim yılı Toplumsal Destek Proje grupları arasında yer alan 'Soluk Mavi Gezegen; Kökler ve Filizler' adlı proje grubu, ilkokulda çevre etkinliği gerçekleştirdi.

AÜ Tıp Fakültesi 'Soluk Mavi Gezegen; Kökler ve Filizler' adlı proje grubu, Z. Marsel - Z. Denizhan Öner İlkokulu'nda gerçekleştirdiği etkinlikte öğrencileri çevre konusunda bilinçlendirmek amacıyla; çevre bilinci geliştirme ölçeğinde anket, çevre temizliği ve ağaçlandırma çalışması yaptı. Grup üyeleri, ilköğretim okullarında öğrencileri bilinçlendirme çalışmalarının devam edeceğini belirterek çevre bilincinin küçük yaşlarda edinilmesinin önemli olduğunu, küçük yaşta edinilen bu bilincin yaşanabilir bir çevre oluşmasına ve doğa ile insan arasındaki uyuma katkı sağlayacağını ifade etti.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Üniversiteden ilkokula çevre bilinci haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı