KIRIKKALE HABERLERİ

Üniversitede 'İş Sağlığı ve Güvenliği' eğitimi

DHA
24.02.2017 - 11:15Son Güncelleme :
DHA

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- KIRIKKALE Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından Mavi Salon'da Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerine dönem içi ders uygulaması ve yaz stajı yapabilmeleri için İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi.

Eğitime, öğrencilerin yanı sıra yüksekokul müdürü, müdür yardımcıları, öğretim elemanları ve idari personel de katıldı. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun 2. maddesi ve Çalışanların İş Sağlığı Eğitimlerinin Usul ve Esaslarına Ait Yönetmeliği'nin 11. Maddesi, kamu ve özel sektöre ait bütün işyerlerinde stajyer öğrenciler de dahil olmak üzere tüm çalışanlara faaliyet konularına bakılmaksızın İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verilmesini kapsamaktadır. Bu amaçla Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi İş Yeri Hekimi Prof. Dr. Nuray Bayar Muluk ve İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Erdinç Değirmencioğlu tarafından verilen eğitim sonunda programa katılan 382 öğrenci katılım belgesi almaya hak kazandı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden Üniversitede 'İş Sağlığı ve Güvenliği' eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2017 tarihinde saat 11 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversitede 'İş Sağlığı ve Güvenliği' eğitimi haberi güncellenecektir.

KIRIKKALE NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  19:04
Sayfa Başı