Üniversitede 'İş Sağlığı ve Güvenliği' eğitimi - Kırıkkale Haberleri
Kırıkkale Haberleri

KIRIKKALE HABERLERİ

  Üniversitede 'İş Sağlığı ve Güvenliği' eğitimi

  DHA
  24 Şubat 2017 - 11:15Son Güncelleme : 24 Şubat 2017 - 11:16

  Üniversitede 'İş Sağlığı ve Güvenliği' eğitimi

  Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- KIRIKKALE Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından Mavi Salon'da Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerine dönem içi ders uygulaması ve yaz stajı yapabilmeleri için İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verildi.

  Eğitime, öğrencilerin yanı sıra yüksekokul müdürü, müdür yardımcıları, öğretim elemanları ve idari personel de katıldı. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun 2. maddesi ve Çalışanların İş Sağlığı Eğitimlerinin Usul ve Esaslarına Ait Yönetmeliği'nin 11. Maddesi, kamu ve özel sektöre ait bütün işyerlerinde stajyer öğrenciler de dahil olmak üzere tüm çalışanlara faaliyet konularına bakılmaksızın İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verilmesini kapsamaktadır. Bu amaçla Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi İş Yeri Hekimi Prof. Dr. Nuray Bayar Muluk ve İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Erdinç Değirmencioğlu tarafından verilen eğitim sonunda programa katılan 382 öğrenci katılım belgesi almaya hak kazandı.

  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  KırıkkaleBugün25 ºCParçalı Bulutlu
  • Cmts27 ºC
  • Pazr25 ºC
  • Pzts24 ºC
  • Salı25 ºC
  • Çarş26 ºC
  • Perş24 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı