KIRIKKALE HABERLERİ

Üniversitede 'Girişimcinin Kalesi' projesi

DHA
28.04.2016 - 10:15Son Güncelleme :
DHA

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- KIRIKKALE Üniversitesi'nin sosyal Bilimler alanında TÜBİTAK tarafından desteklenmesine uygun gördüğü ilk ve yüksek bütçeli proje eğitimi kapsamında konferans verildi. Teleses Yönetim Kurulu Başkanı Recep Uzelli ile Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'ın misafir olarak katıldığı konferans ilgi gördü.
Kırıkkale Üniversitesi'nde proje koordinatörü Dr. Ertuğrul Karakaya ve öğretim görevlisi Ali Solunoğlu tarafından yürütülen 'Girişimcinin Kalesi' projesi kapsamında öğrenci ve akademisyenlere yönelik TÜBİTAK destekli girişimcilik eğitimleri veriliyor. Teleses Yönetim Kurulu Başkanı Recep Uzelli, düzenlenen konferansta bir başarının öyküsünü dile getirerek, "Herkesin hikayesi okuldan mezun olduğunda hazırladığı bir özgeçmiş ile başlar. Özgeçmişimizde gördüğümüz eğitimler, aldığımız dersler, katıldığımız seminerler, elde ettiğimiz başarılar yer alır. Ancak sizi siz yapan hikayeniz yer almaz. Yaşadığınız hüzünler paylaştığınız sevinçler, aşık olmalarınız, içinizdeki tutkular, hayalleriniz, projeleriniz ya da parasız geçirdiğiniz günler eğlenceleriniz, ilk kavgalarınız sevdiğiniz veya sevmediğiniz hocalar, tuttuğunuz takım yada inançlarınız, korkularınız ve beklentileriniz, heyecanınız, hastalıklı yada övülesi yanlarınız bu özgeçmiş de yer almaz. İşte asıl size güç verecek olan, burada gördünüz derslerden çok, aldığınız diplomadan çok sizin hikayenizi oluşturacak yaşadıklarınız ve hissettiklerinizdir. Hikayenizin aslında doğduğunuzda başladı. Kendine inan, gerisi zaten hikaye" dedi.
Konferansa katılan iş adamı Recep Uzelli ve Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, proje kapsamında girişimcilik sertifikası almaya hak kazanan öğrencilerin sertifikalarını verdiler.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden Üniversitede 'Girişimcinin Kalesi' projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2016 tarihinde saat 10 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversitede 'Girişimcinin Kalesi' projesi haberi güncellenecektir.

KIRIKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:47
 • Guneş
  07:30
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:34
 • Yatsı
  19:06
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı