KIRIKKALE HABERLERİ

Üniversitede 'Engelsiz Evlere İlk Adım' atıldı

DHA
26.04.2017 - 12:50Son Güncelleme :
DHA

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın destek verdiği Kırıkkale Valiliği koordinasyonunda Üniversite  tarafından yürütülen (Engelliler Destek Programı) 'Engelsiz Evlere İlk Adım' projesinin açılışı gerçekleştirildi.
Açılışa Kırıkkale Vali Yardımcısı Osman Akbaş, Üniversite  Rektörü  Prof. Dr. Ekrem Yıldız, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Çağlayan, Prof. Dr. Hakan Kocamış, üniversite Dekan ve Dekan Yardımcıları, Sağlık Bilimleri Fakültesi'nden akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Üniversite  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde düzenlenen programa katılanlara EDES Projesinin anlatıldığı slayt gösterimi yapıldı. Kültür, sanat ve spor eğitimleriyle engelli bireylerin toplumla bütünleşmesini ve engelli bireylerin ve ailelerinin görünür kılınmasını amaçlayan EDES Projesi kapsamında yapılan el emeği ürünler büyük beğeni kazandı. Sıcak bir ortamda gerçekleşen etkinlikte, Kırıkkale Vali Yardımcısı Osman Akbaş ve Rektör Prof. Dr. Ekrem Yıldız, hasta odaları ve çocuk oyun alanları hakkında bilgi aldı ve hastalarla sohbet etti. Program ikram ile sona erdi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden Üniversitede 'Engelsiz Evlere İlk Adım' atıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 12 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversitede 'Engelsiz Evlere İlk Adım' atıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı