KIRIKKALE HABERLERİ

Üniversitede 'Dünya Mutfağı' sergisi

DHA
29.03.2017 - 11:43Son Güncelleme :
DHA

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- KIRIKKALE Üniversitesi Fatma Şenses Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği programı öğrencileri tarafından 'Dünyanın Mutfağı Sergisi' gerçekleştirildi.

Koordinatörlüğünü Öğretim Görevlileri Ali Solunoğlu ve Dr. Aylin Nalçacı İkiz'in yaptığı etkinlikte Fransız, İtalyan, Meksika, Hint, Çin, Arap, İspanyol ve Türk Mutfağından on beş farklı ünlü yemeğin sunumu yapıldı. Etkinliğe Üniversitemiz öğretim üyeleri ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Sergi sonunda konuşma yapan Öğretim görevlisi Ali Solunoğlu, "Bir kültürü oluşturan, sadece büyük eserler değildir. Aynı zamanda insanların yemek yeme ve onu sunma tarzları gibi gündelik şeylerdir. TÜBİTAK formatında hazırlanan bu sergi etkinliğinde farklı kültürlerin özeliklerini öğrenci ve akademisyenlerimizle paylaşarak farkındalık oluşturmak en önemli arzumuzdur" dedi. Sergi sonunda davetliler ve öğrenciler stantları gezdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden Üniversitede 'Dünya Mutfağı' sergisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 11 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversitede 'Dünya Mutfağı' sergisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı