Eğitim Haberleri

  Üniversitede devir-teslim töreni

  DHA
  30.09.2015 - 14:14 | Son Güncelleme:

  Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Alçı’nın görev süresinin dolması nedeniyle, Vekil Dekanlık görevine Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kenan Danışman atandı.

  ERÜ Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen törene, ERÜ Vekil Rektörü Prof. Dr. Hamza Çakır, Senato Üyeleri ve akademisyenler katıldı. Vekil Rektör Prof. Dr. Hamza Çakır, ülke için bir görev veriliyorsa bunun en iyi şekilde yapılması gerektiğinin altını çizdi. Çakır, “İnsanlar fani, görevler de baki değil. Bu ülke için, bu topraklar için herkes elini taşın altına koymak zorunda. Değerli Mustafa Hocama teşekkür ediyorum. Uzun süre burada dekanlık yaptı" dedi. Çakır ayrıca Erciyes Üniversitesi’ne olan aidiyet duygusunun bu tür görevlerdeki hassasiyetle, samimiyetle ve hizmetlerle alakalı olduğunun altını çizdi. Prof. Dr. Hamza Çakır vekaleten atanan Prof. Dr. Kenan Danışman’ın atanma sürecinde Mühendislik Fakültesi öğretim üyeleri ile birçok istişare yaptığını ve bunun sonucunda bu karara vardığını belirterek Vekil Dekan Prof. Dr. Kenan Danışman’ı görevine Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyeleri’nin getirdiğini dile getirdi. Konuşmaların ardından Vekil Rektör Prof. Dr. Hamza Çakır, eski ve yeni dekana teşekkürlerini dile getirerek eski Dekan Prof. Dr. Mustafa Alçı’ ya yöneticilik görevindeki emeklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi.

  Eski Dekan Prof. Dr. Mustafa Alçı da, 6 yıllık görev süresince birçok çalışma yaptıklarının altını çizerek Mühendislik Fakültesi hakkında bilgiler verdi. Prof. Dr. Alçı, “Altı yıl önce göreve başladığımda yaklaşık 3 bin 600 öğrencisi olan Mühendislik Fakültesi’nin, altı yıl içerisinde hiç yeni bir bölüm açılmamasına rağmen hali hazırdaki öğrenci sayısı bin 139. Aynı şekilde öğretim üyesi sayımız 78 iken şu anda 163 sayısını buldu. Fakültemiz 10 bin öğrencisi ile 2015 tarihli URAP sıralamasında Türkiye’deki Mühendislik Fakülteleri içerisinde 8’inci sırada. Dünya’da ise Mühendislik Fakülteleri arasında 663’üncü sırada yer alıyor" diye konuştu. Bütün çalışma arkadaşlarına teşekkür eden Prof. Dr. Alçı, nitelikli öğrenci ve akademisyenlerle birlikte çalışmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Hiçbir arkadaşına karşı kırgınlığının olmadığını, varsa bir hakkının helal olacağını dile getiren Alçı, çalışma arkadaşlarından da helallik istedi.

  Yeni Vekil Dekan Prof. Dr. Kenan Danışman ise, “Asistanlıktan bu yana bu fakültede görev yapıyorum. Hep birlikte bu geçiş dönemi içerisinde fakültemiz ve üniversitemiz için inşallah güzel hizmetlerde bulunacağız" ifadelerini kullandı. Eski Dekan Prof. Dr. Mustafa Alçı, yeni görevi nedeniyle Vekil Dekan Prof. Dr. Kenan Danışman’a çiçek takdim etti.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı