İZMİR HABERLERİ

Üniversite ve sanayi işbirliğine devam mesajı

DHA
20.12.2017 - 10:51Son Güncelleme :
DHA

EGE Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Gökçüoğlu, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak'ı ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.

Ege Üniversitesi Rektörlüğü'nde gerçekleşen ziyarette; Ege Bölgesi Sanayi Odası'nın bölge üniversiteleriyle oluşturduğu Üniversite ve Sanayi Koordinasyon Kurulu (ÜSKK), üniversite öğrencilerinin iş yaşamına hazırlanmaları amacıyla Ege Üniversitesi ile birlikte yürütülen Teknoloji Transfer Ofisi, EBIC-Ege projelerindeki işbirlikleri, 4. Sanayi Devrimi (Sanayi 4.0) kapsamındaki Eğitim 4.0 ile Akıllı Bakım gündemin ağırlığını oluşturdu. Türkiye'nin ekonomide sıçrama yapabilmesi için katma değeri yüksek üretim ve ihracatın gerçekleştirilmesinin ancak üniversite ve sanayi işbirliğiyle mümkün olabileceğine vurgu yapıldı. Ziyarette ayrıca Ege Bölgesi Sanayi Odası ile Ege Üniversitesi'nin 1986 yılında ÜSİGEM ile başlayan ve bugün ÜSKK ile devam eden işbirliğinin Türkiye'ye örnek oluşturduğu ifade edildi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Üniversite ve sanayi işbirliğine devam mesajı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı