« Hürriyet.com.tr

Üniversite şıklığının püf noktaları

Her liselinin hayalidir günün birinde üniversiteli olmak ve her gün giyilen sıkıcı formalardan kurtulmak. Üniversite demek her gün canının istediğini giymektir aslında. Ama işte bu rüya zamanla kabusa da dönebilir. Çünkü her gün giyinmek, her gün farklı bir şeyler giyinmek hem bütçeyi hem ruhu zorlar.

Sibel ARNA
X

Anahtar söz: ‘İhraç fazlası’. Bunu mutlaka bir kenara not edin. Trendy ve ihtiyacınıza göre giyinmek istiyorsanız ihraç fazlası satan noktaları ezbere bilmeli, buralara abone olmalı, haftada en az bir kere uğramalı, yeni fazlalıklar gelmiş mi diye kontrol etmelisiniz.

Türkiye’de üretilip tüm dünyada satılan ünlü markaların ufacık defolu ürünlerini inanılmaz ucuz fiyata alabilirsiniz. Beyoğlu İş Merkezi, Terkos Pasajı, Salı Kadıköy, Cumartesi Beşiktaş ve Perşembe Ulus pazarı bu konuda çok tatmin edici. Merter tam bir cennet. İnternetten de yararlanın: www.satkurtul.com, www.sikildimsatiyorum.com, www.ucuzgiyin.com gibi siteleri sık sık kontrol etmelisiniz.

SOKAK KÜLTÜRÜ ETKİSİ

Mango, Zara, Topshop, Mavi, Benetton, H&M gibi sokak kültüründen esinlenerek koleksiyon hazırlayan markalar üniversitelilerin en büyük dostu. Aslında bence aralarında yumurta-tavuk ilişkisi var. Markalar sokaktaki, okuldaki, restorandaki, bardaki bu üniversiteli gençliğinden ilham alıyor, gençler de giyinmek için hep bu mağazalara gidiyor.

Mesela bütün dünyada üniversite kültürünün bir parçası olan Adidas, sonbahar/ kış 2012 sezonunda uniseks tasarımlarıyla tamamen üniversite kampüs hayatının bir parçası olmayı hedeflemiş. Koleksiyonda hem erkek hem kadınlar için günümüz moda ve spor yaklaşımlarından esinlenen modellere yer verilmiş. Fiyatları 69-526 TL.

Nerelerden alışveriş yapabileceğimizi az çok çözmüşken gelelim aldıklarımızı nasıl giyeceğimize. Kadın ya da erkek olmanız bir şey değiştirmez, üniversiteliyseniz aksesuvar seveceksiniz. Aksesuarlar kıyafetlerinizi farklı şekillerde giymenizi sağlar. Boynunuza bir poşu sararak giyindiğiniz siyah gömleğin dün giydiğiniz siyah gömlekle aynı olduğunu sizden başka kimse anlamaz. Beline bir zincir takarak kullandığınız, farklı bir kemerle başkalaştırdığınız pantolon da aynı şekilde… Kadınsanız işiniz daha da kolay: Takılar, kolyeler, belden takılan iddialı kemerler elbiselerin havasını birdenbire değiştirebilir.

OLMAZSA OLMAZ 5 PARÇA

-JEAN PANTALON Mavi Jeans, 149.99 TL
-SIRT ÇANTASI Marc Jacobs 195 TL (iPad), 135 TL (Kalem kutusu), 185 TL (Makyaj çantası)
-SPOR AYAKKABI Nike 139, 159 veya 169 TL
-GÖMLEK YA DA KAZAK Benetton
-TİŞÖRT Adidas 84 TL

Kaynak: Sibel ARNA

Teknede de Topuklu Efeyim Ama Bir Farkı Var
İşte Ege Böyle Bir Yerdir
Efeler Yalnız Oynuyor
Romalılardan Beri Zeytin Veren Ağaçları Var
Nysa’ya Turist Çekmek İçin Ne Gerekiyor?
İşte Aydın'ın Yeni Antik Rotası