Ege Haberleri

EGE

  Üniversite-Sanayi el ele

  Hürriyet Haber
  29.01.2015 - 01:13 | Son Güncelleme: 27.01.2015 - 15:57

  GEDİZ Üniversitesi, sanayiyle işbirliğinde çıtayı daha yukarıya taşıdı, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde (İAOSB) yerleşke kurdu. 572 firmanın üretim yaptığı İAOSB’de, Proje Geliştirme ve Teknoloji Transfer Ofisi, Üniversite Sanayi İşbirliği Ofisi, Gediz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (GESEM) Şubesi, Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı ve derslikler oluşturuldu.

  Proje Geliştirme ve Teknoloji Transfer Ofisi, bilim dünyasıyla sanayi arasında teknoloji köprüsü kuracak. Üniversite Sanayi İşbirliği Ofisi’nin de desteğiyle yeni teknolojiler üzerinde ortak çalışmalar gerçekleştirilecek, Ar-Ge faaliyetleri yürütülecek. Sanayicilerle çalışanları için de GESEM aracılığıyla finanstan pazarlamaya çeşitli eğitim programları düzenlenecek. İhtiyaç duyulan alanlarda teknik elemanlar da burada eğitilecek.

  ÜLKEMIZ KAZANACAK
  Mütevelli Heyeti Başkanı Abdullah Kavuk ve Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik, şubat sonunda hizmete girecek yerleşkeyi inceledi. Kavuk, “Bu üniversite iş dünyasının içinden doğdu, bu yüzden sanayiyle işbirliğine büyük önem veriyoruz. Türkiye’nin kalkınmasında bu işbirliğinin itici güç olacağına inanıyoruz” dedi. Prof. Dr. Çevik de “Güçlerin birleştirilmesiyle doğacak sinerji İzmirimize ve ülkemize kazandıracak” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı