ANKARA HABERLERİ

Üniversite personelinin gözü sınavda

Hürriyet Haber
05 Ağustos 2017 - 15:39Son Güncelleme : 05 Ağustos 2017 - 15:55

Üniversiteler ile Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nde çalışan idari personelin görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının yapılmasını beklediğini belirten Eğitim Bir Sen Ankara 5 No’lu Şube Başkanı Ayhan Okuyucu, “Sınavların yapılmaması üniversitelerde çalışan idari personel arasında iş huzurunun bozulmasına sebep oluyor” dedi.

Hürriyet Haber

Üniversite yönetimleri tarafından gerekli adımların atılmaması halinde sendika olarak eylem safhasına geçeceklerini vurgulayan Okuyucu, “Hem üniversiteler hem de Kredi Yurtlar Kurumu çalışanları arasında yüksek lisansını bitirmiş olanlar, fiiliyatta memur veya daha üst görevleri yürütüyor olmalarına rağmen görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının bağlı kurumlarca açılmamış olması büyük mağduriyetlere sebep olmaktadır. Bu sınavların bir an önce yapılarak özlük haklarında oluşan bu mağduriyetlere bir an önce son verilmelidir. Eğer bu çalışmalar daha fazla savsaklanır ise biz söylemleri sonlandırarak sendikacılığın gereği olarak eylem safhasına geçeceğiz.”

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Üniversite personelinin gözü sınavda hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ağustos 2017 tarihinde saat 15 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversite personelinin gözü sınavda haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:08
  • Guneş
   05:57
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:49
  • Akşam
   19:47
  • Yatsı
   21:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı