VAN HABERLERİ

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

AA / Cemal Aşan
23.02.2015 - 14:13Son Güncelleme :

YEREL HABERLER VAN

AA / Cemal Aşan

VAN (AA) - Büro Memur Sen Van Şubesi üyeleri, Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto etti.

Adliye binası önünde bir araya gelen sendika üyeleri adına basın açıklaması yapan Kadın Kolları Başkanı İlvan Aytekin, bu tür cinayetleri işleyen yaratıklara, ibretlik cezaların verilmesi gerektiğini söyledi.

Verilecek caydırıcı cezalarla bir daha böyle suçların işlenmesinin engellenmesi gerektiğini belirten Aytekin, "Özgecan Aslan'ın vahşice ve hunharca öldürülmesi tüm ülke genelinde olduğu gibi ilimiz Van'da da infiale neden olmuştur. Vahşi cinayete tepki gösteriyor ve şiddetle kınıyoruz" dedi.

Allah'ın yarattığı en mukaddes varlık olan insanın, bunu unutup akla hayale gelmeyen işleri yapmasının onları hayvanlardan bile aşağılık hale getirdiğini dile getiren Aytekin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bu tür suçu işleyen insanlıktan çıkmış yaratıklar, benzeri suça temayül edecek tüm sapıklara ibret olacak bir ceza ile hak ettiğini bulmalıdır. Yargılandıktan sonra hukuktaki en ağır ceza verilmelidir. Böylelikle, bu işe yeltenecek tüm sapık zihniyetli insanlara da bir ders olmalı. Bu caniler yargılanıp devlet eliyle yıllarca içeride beslenmemeli. İbretlik ceza verilmelidir. Yüce dinimizde Allah, 'bir insanı öldüren, tüm insanları öldürmüş gibi olur' diye buyurarak bize bu konuda en açık mesajı vermektedir. Böylesine bir vahşette failler Türk Ceza Kanunu'nun öngördüğü en ağır yaptırımla cezalandırılmalıdır."

Sendika üyeleri, basın açıklamasının ardından dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Şubat 2015 tarihinde saat 14 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:25
 • Guneş
  07:09
 • Öğle
  12:12
 • İkindi
  14:39
 • Akşam
  16:54
 • Yatsı
  18:27
Sayfa Başı