ESKİŞEHİR HABERLERİ

Üniversite öğrencisi Çakıroğlu Eskişehir'de anıldı

AA / Sinan Balcıkoca
24.02.2016 - 15:02Son Güncelleme :

- ESOGÜ'de toplanan grup, Ege Üniversitesinde geçen yıl çıkan kavgada hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu için dua etti

AA / Sinan Balcıkoca

ESKİŞEHİR (AA) - Ege Üniversitesinde geçen yıl öğrenciler arasında çıkan kavgada hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu, ölümünün birinci yılında Eskişehir'de anıldı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) merkez yemekhane önünde toplanan grup, binaya Türk bayrakları astı.

Binaya "Fırat Yılmaz Çakıroğlu Yerleşkesi ESOGÜ Ülkücüleri" yazılı pankart da asan gruptakiler, daha sonra İstiklal Marşı okudu.

Gruptakiler, Çakıroğlu ile şehitler için Kur'an-ı Kerim okuyup dua etti.

Grup adına konuşan Hasan Özel, ailesinin tek çocuğu Çakıroğlu'nu ve ona yapılanları hiçbir zaman unutmayacaklarını söyledi.

Çakıroğlu'nu ölümünün birinci yılında rahmetle andıklarını belirten Özel, "ESOGÜ ülkücüleri olarak Türk devletine başkaldıran hainlere sesleniyoruz. Bir Fırat gider, bin Fırat doğar" dedi.

Açıklamanın ardından bir süre slogan atan grup, daha sonra dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Üniversite öğrencisi Çakıroğlu Eskişehir'de anıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 15 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversite öğrencisi Çakıroğlu Eskişehir'de anıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı