SAMSUN HABERLERİ

Üniversite öğrencileri, okul bahçesine fidan dikti

DHA
28.03.2016 - 16:27Son Güncelleme :
DHA

SAMSUN,(DHA) - SAMSUN Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Anestezi Programı öğrencileri "Ağaç dikmek değil, korumak sorundur" sloganıyla, okul çevresinde ağaçlandırma çalışması yaptı.

OMÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Aneztezi Programı öğrencileri, Çevre Koruma dersi kapsamında yapılan çalışmada ağaç dikti. Öğrencilere, Prof.Dr.Özen Kulakaç ve Doç.Dr.İrfan Şaka'da eşlik etti. Daha önce dikilmiş fidanlardan kurumuş ya da kırılmış olanlarının tespit edilerek yerine yenilerinin dikilmesinin amaçlandığı çalışmada, OMÜ Orman ve Çevre Düzenleme Birimi peyzaj sorumlusunun tarafından belirlenen yerlere 15 adet yeni çınar fidanı dikildi. Dikilen fidanların bakım ve sorumluluğu da öğrencilere verildi.FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Üniversite öğrencileri, okul bahçesine fidan dikti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 16 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversite öğrencileri, okul bahçesine fidan dikti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı