ESKİŞEHİR HABERLERİ

Üniversite Öğrencileri Dersleri Boykot Etti

IHA
12.10.2015 - 11:50Son Güncelleme :
IHA

Ankara’da 95 insanın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan terör saldırısının ardından Anadolu Üniversitesi öğrencileri bugün dersleri boykot etti.
Ankara’da yaşanan bombalı terör saldırısının ardından KESK, DİSK, TTB ve TMMOB, 12-13 Ekim tarihleri arasında 2 günlük genel grev kararı almıştı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde okuyan bazı öğrencilerden de boykota destek geldi. Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (EĞİTİM-SEN) Eskişehir Şubesi üyeleri ve Anadolu Üniversitesi öğrencileri önce patlamanın olduğu saat 10:05’te Hukuk Fakültesi önünde saygı duruşunda bulunarak, terörü lanetledi, ardından çeşitli sloganlar atan sendika üyeleri ve öğrenciler barış istediklerini haykırdı.
Daha sonra grup adına basın açıklaması yapan Eğitim-Sen Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Pelin Yalçınoğlu, yaşanan acıyı tarif edecek kelime bulamadıklarını söyledi. Yalçınoğlu, "Başvurusu 20 gün önce yapılmış bir mitingde, demokratik taleplerimizi hakkımız olduğu biçimde dile getirmek üzere, savaşa karşı barış, baskı, şiddet ve zora karşı özgürlük ve demokrasi savunduğumuzu haykırmak için yola çıkmıştık. Barış için yola çıkan, barış umuduyla bir araya gelen, arkadaşlarımız, dostlarımız, ülkemizin insanları katledildi. Biz hayatta kalanlar buna tanığız, bu vahşeti unutmayacağız, sorumlular adalete teslim edilmeden, yargılanmadan ve cezalandırmadan mücadeleyi bırakmayacağız" dedi.
Yapılan basın açıklamasının ardından ayrılan Eğitim-Sen üyeleri kampüsten ayrılırken, üniversite öğrencileri fakülteleri ellerinde bulunan çeşitli afişlerle ‘Ders yok boykot var’ şeklinde seslenerek gezdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Üniversite Öğrencileri Dersleri Boykot Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 11 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversite Öğrencileri Dersleri Boykot Etti haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:18
 • Guneş
  08:04
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı