NEVŞEHİR HABERLERİ

Üniversite Öğrenci Konseyinden ‘Soydaşlarımıza Yapılan Zulmü Durdurun’ Çağrısı

IHA
01.07.2015 - 09:17Son Güncelleme :

YEREL HABERLER NEVŞEHİR

IHA

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı, Çin Halk Cumhuriyeti’ni, Doğu Türkistan’da Müslümanlara yapılan zulümden dolayı kınadı.
Konsey Başkanı İlhan Aktaş yaptığı açıklamada; bütün çağdaş dünyanın gözü önünde Türkistan Coğrafyasında Türklere zulüm, sürgün ve soykırım yapıldığını kaydetti. Doğu Türkistan’da milleti ve inancı yüzünden katledilen, sürgün edilen, mahpus edilen Türkler, Kerkük - Tuzhurmatu - Telafer - Musul’da emperyalistlerin Büyük Ortadoğu Projesi diye adlandırdıkları Türk’ü yıkım projesi nedeniyle çoluk-çocuk, genç-yaşlı demeden hunharca şehit edilen Türkmenler, Suriye’de bir taraftan karanlık odak güdümlü katil İŞİD bir taraftan zalim Esad bir taraftan da PKK tarafından yurtlarından sürülen, kadın-erkek-çocuk ayrımı yapmadan acımasızca katledilen Türklerin bulunduğunu vurgulayan Aktaş, bu yaşananların dünya kamuoyu ve Türkiye kamuoyu tarafından görmezden gelindiğini vurguladı.
Aktaş: “ Türk düşmanları tarafından lojistik destek sağlanmış terör örgütleri vasıtası ile birlikte Türkmeneli’nde oluşturulmaya çalışılan sözde devlet için terör örgütünün saldırıları bahane edilerek Türk toprakları işgal edilmiş, buradaki nüfus Türk aleyhine gerek katliam gerekse sürgünler deriştirilmiştir. Aynı oyun Suriye Türkleri üzerinde de oynanmaktadır. Kendini koruma ve sığınma noktasında Türkiye Devleti Hükümeti’nde hiçbir yardım göremeyen Türkmenlerimiz Türkiye’deki kardeşleri tarafından teröristlerin insafına bırakılmıştır. Ne yazık ki bu durum gerek iktidar tarafından gerekse bazı siyasi kimlikler tarafından Türkiye kamuoyundan özenle gizlenmiş, gerekli kamuoyu oluşturulmamış ve bu zulüm ile ilgili girişimler başlatılmamıştır. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Arap ve Kürt sığınmacılara gösterdiği ilginin milyondan birini Türk sığınmacılara göstermemiştir. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı olarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni soydaşlarımıza yapılan zulüm ile ilgili gerekli çalışmaları yapmalarını beklemekteyiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden Üniversite Öğrenci Konseyinden ‘Soydaşlarımıza Yapılan Zulmü Durdurun’ Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversite Öğrenci Konseyinden ‘Soydaşlarımıza Yapılan Zulmü Durdurun’ Çağrısı haberi güncellenecektir.

NEVŞEHİR İLÇELERİ

NEVŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:01
 • Guneş
  07:46
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  19:03
Sayfa Başı