KİLİS HABERLERİ

Üniversite’nin Turizm Bölümü Öğrencileri Uygulama Eğitiminde

IHA
26.10.2015 - 15:56Son Güncelleme :

KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEK OKULU ÖĞRENCİLERİ UYGULAMALI EĞİTİM GÖRÜYOR

IHA

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencileri Turizm ve Otelcilik Uygulama Oteli’nde uygulamalı eğitim görmeye başladı.
Turizm ve Otel İşletmeciliği Programında öğrenim gören öğrencilerin donanımlı, bilgili ve deneyimli bir şekilde mezun olmaları amaçlanıyor. Öğrenciler, dersliklerde teorik olarak gördükleri eğitimin yanında, yiyecek-içecek servisi, kat hizmetleri, ön büro hizmetleri derslerini uygulamalı görüyorlar. Bu sayede, okulda edindiği mesleki bilgi ve beceri dışında sektörde ayrıca ikinci bir eğitim alınmaya ihtiyaç duyulmayan, mesleklerini yaşam biçimleri olarak benimsemiş gençlerin yetiştirilmesi hedefleniyor. Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İsmail Gül öğrencilerin meslekleri ile ilgili teknik konuları uygulamalı olarak görmelerinin öğrencilerin mesleki kariyerleri açısından çok faydalı olduğunu belirtti.
Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü öğretim elemanları Öğretim Görevlisi Melda Harbalıoğlu, Öğretim Görevlisi Gamze Özel ve Öğretim Görevlisi Melih Aydın eğitim ve uygulama alanlarında desteğini esirgemeyen Rektör Prof. Dr. İsmail Güvenç’e teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Üniversite’nin Turizm Bölümü Öğrencileri Uygulama Eğitiminde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 15 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversite’nin Turizm Bölümü Öğrencileri Uygulama Eğitiminde haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı