ZONGULDAK HABERLERİ

Üniversite kütüphanesini 100 bin kişi ziyaret etti

DHA
28.03.2016 - 16:19Son Güncelleme :
DHA

Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK,(DHA)- ZONGULDAK Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Merkez Kampüs'de halkın kullanımına açık olan kütüphanenin yıllık ziyaretçi sayısının 100 bini aştığını söyledi.

Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, 28 Mart-3 Nisan Kütüphaneler Haftası nedeniyle Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi'ni basın mensuplarına gezdirdi. Prof. Dr. Mahmut Özer, 24 saat açık olan kütüphanenin halka da hizmet verdiğini söyledi. Üniversitede eğitim gören gençlerin yanı sıra lisede eğitim gören öğrencilerin ve birçok vatandaşın vakitlerinin çoğunu kütüphanelerinde geçirdiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Özer, şöyle konuştu:

"Farabi Merkezi'nde yaklaşık 12 bin öğrenci var ama bu kütüphanenin kullanım sayısı 100 bin ile 120 bin arası değişiyor. Bu sadece üniversite tarafından kullanılmadığını şehir tarafından da çok aktif kullanıldığını gösteriyor. Öğrencilerle yaptığımız birebir veya toplu görüşmelerde öğrencilerimizin en büyük şikayeti yer bulmada yaşadıkları sıkıntı. Özellikle lise öğrencilerinin çok sık kullanması ve kendilerine fırsat kalmaması. Bu gelinen nokta sevindirici. Kütüphaneler, üniversitelerin, şehrin kalbidir. Her şehirde en az bir kütüphanenin günün 24 saati açık olmasında çok büyük faydası olduğunu düşünüyorum."

Rektör Prof. Dr. Özer daha sonra basın mensuplarıyla birlikte kitap okudu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Üniversite kütüphanesini 100 bin kişi ziyaret etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 16 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversite kütüphanesini 100 bin kişi ziyaret etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı