Eğitim Haberleri

  Üniversite ilk öğrencilerini ek yerleştirme ile alacak

  AA
  20.09.2013 - 15:34 | Son Güncelleme:

  Yeni eğitim döneminde öğrenci kayıtlarına başlayan Esenyurt Üniversitesi, ilk öğrencilerini ek yerleştirme döneminde alacak.

  Yeni eğitim-öğretim öneminde öğrenci kayıtlarına başlayan Esenyurt Üniversitesi, ilk öğrencilerini ek yerleştirme döneminde alacak. YÖK’e yapılan başvuruya göre, üniversitede, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’na bağlı 15 bölüme 660 öğrenci alınacak. Rektör Prof. Dr. Cuma Bayat, belediye tarafından tahsis edilen 25 dönümlük bir alanda kurulan üniversitenin, Yüksek Öğretim Kurulu’ndan (YÖK) eğitim-öğretim izni aldığını söyledi.

  Kısa sürede kurulan üniversitenin yine çok hızlı bir şekilde büyüyeceğine olan inancını dile getiren Bayat, üniversitenin ulaşım açısından da iyi bir noktada olduğunu anlattı. Bayat, YÖK’ten 52 bölüm için izin alındığını ancak bu eğitim-öğretim yılında 15 bölümde 660 öğrencinin kabul edileceğini bildirdi.
  Yüksek lisans ve doktora programlarının açılması için de çalışmaların sürdüğünü anlatan Bayat, vakıf üniversitesi olduklarını, dolayısıyla tam ve yarı bursun yanı sıra ücretle de öğrenci kabul ettiklerini söyledi.
  Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu da vatandaşlara verdikleri sözü tuttuklarını ve ilçeye bir üniversite kazandırdıklarını söyledi. Kadıoğlu, ilçede ikamet eden öğrencilere, okulu tercih etmeleri halinde kayıtlarda yüzde 30 indirim imkanı sağlanacağını bildirdi. Üniversite Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Can İkizler ise gelecek yıllarda öğrencilere daha iyi burs imkanı sağlayacaklarını dile getirdi.
  İkizler, öğrencilere burs imkanı sağlama konusunda Türkiye’de bir ilk olmayı hedeflediklerini bildirdi.
  Esenyurt Belediyesi’nin katkılarıyla Yeşilköy 2001 Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından kurulan üniversite düzenlenen toplantıyla tanıtıldı. Üniversitenin tanıtım filminin de gösterildiği toplantıya, üniversite yönetimi ile ilçedeki çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı