ESKİŞEHİR HABERLERİ

Üniversite hastanesinde yangın

DHA
29.03.2017 - 12:21Son Güncelleme :
Üniversite hastanesinde yangın
DHA

ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde gece çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.
ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre yangın, gece saat 01.20'de hastanenin eksi 1'inci katında bulunan elektrik panosunda meydana geldi. Açıklamada bazı hastaların dumandan etkilenmemesi için başka alanlara tahliyesinin sağlandığı ifade edilerek şöyle denildi:
"Olayda tesisat bacası içindeki kablolar yanmıştır. Panolar yataklı klinikler giriş ana holünde bulunduğu için panolara müdahale sırasında baca kapaklarının açılması sonucu servis alanına duman yayılmıştır. Hastane personeli ve itfaiyenin zamanında müdahalesi ile 30 dakika içinde yangın tamamen kontrol altına alınmış olup, duman hızla tahliye edilmiştir. Bu süreçte dumandan etkilenen servislerdeki hastalar tedbir amaçlı güvenli alanlara tahliye edilmiş ve bir buçuk saat sonra tekrar yataklarına alınmıştır. Hastalarımız ya da personelimizle ilgili hiçbir olumsuz hadise yaşanmamıştır."

--
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Üniversite hastanesinde yangın hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 12 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversite hastanesinde yangın haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı