ANKARA HABERLERİ

Üniversite hastanelerinin borçları TBMM gündeminde

Hürriyet Haber
12.02.2018 - 16:26Son Güncelleme :

Hürriyet Ankara’nın geçtiğimiz hafta ‘Üniversite hastaneleri S.O.S. veriyor’, ‘Tehdit kapımızda’ ve ‘Üniversite hastaneleri çözüm bekliyor’ başlıklarıyla gündeme taşıdığı, üniversite hastanelerinin borç batağına saplanmaları ve sektöre olan 5.5 milyar TL’yi aşan ödemelerini yapamamalarıyla ilgili haberleri ses getirdi.

Hürriyet Haber

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, üniversite hastanelerinin borçlarını TBMM gündemine taşıdı. Gök, Başbakan Binali Yıldırım’ın cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği önergesde şu soruları yöneltti:

KAÇ KİŞİ SAKAT KALDI YA DA HAYATINI KAYBETTİ?

“Türkiye’deki üniversite hastanelerinin 2018 itibariyle sağlık sektörüne olan borçlarını açıklar mısınız? Ankara’daki üniversite hastanelerinin 2018 itibariyle sağlık sektörüne olan borçlarını açıklar mısınız? 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 yıllarında malzeme eksikliği sebebiyle ertelenen ameliyat ve tedavi sayısı nedir? 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 yıllarında malzeme eksikliği sebebiyle kaç vatandaşımız sakat kalmış veya hayatını kaybetmiştir? Üniversite hastanelerinin borçlarının ödenmesi için yürütülen çalışmalar nelerdir?”

Sağlık sektörü alarm veriyorSağlık sektörü alarm veriyor
Yaklaşık 3 yıldır tedarikçilerine ödeme yapamayan üniversite hastanelerinin toplam borcu 5.5 milyar TL’yi aştı. Hastanelere tıbbi ve medikal ürün satan firmalar, alacaklarını tahsil edemedikleri için tedariki kesti. Malzeme bulamayan hastanelerin ameliyat ve tedavileri ertelemeye başladığını belirten sektör temsilcileri, sağlık sistemini kilitleyen soruna çözüm getirilmesini talep etti.

Ameliyatlar aksıyor borç makası açılıyorAmeliyatlar aksıyor borç makası açılıyor

Sağlıkta tek umut EKK kararlarıSağlıkta tek umut EKK kararları
Hürriyet Ankara’nın ‘Üniversite hastaneleri S.O.S. veriyor’ ve ‘Tehdit kapımızda’ manşetleriyle gündeme taşıdığı, üniversite hastanelerinin borç batağına saplanması ve ödeme yapamadıkları için firmaların tıbbi-medikal malzeme tedariğini durdurmasıyla ilgili haberler tüm Türkiye’de ses getirdi.

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Üniversite hastanelerinin borçları TBMM gündeminde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Şubat 2018 tarihinde saat 16 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversite hastanelerinin borçları TBMM gündeminde haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Mart 2018, Salı
 • İmsak
  05:34
 • Guneş
  06:57
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  16:22
 • Akşam
  18:59
 • Yatsı
  20:17
Sayfa Başı