Üniversite festivallerinde hangi tipsin?

Hürriyet Haber
08.05.2017 - 17:28 | Son Güncelleme:

Her sene farklı sanatçılar ve farklı etkinlikler ile yapılan üniversite festivallerinde sen hangi kategoride yer alıyorsun?

“BEN HALLEDERİM”

Festival zamanı gelmeden bütün organizasyonları ayarlayan, hangi etkinliklerin yapılacağına karar veren o önemli kişi sensin. Gelecekte organizatörlük gibi bir iş yapsan hiç kuşkusuz halledebilirsin. Eğer “Evet, bahsettiğin kişi benim,” diyorsan büyük ihtimalle okulda herhangi bir fikri olan biri herkes sana geliyor, yapılacak etkinlikleri sana soruyor ve insanlarla iletişime geçecek kişi sen oluyorsun. Bunun yanı sıra okulda neredeyse herkesi tanıdığın gibi, okul dışında da çevren oldukça kalabalık. Bunun nedeni, senin sosyal olman ve toplum içinde insanları yönetebilme yeteneğinin yüksek olması. Sana tavsiyemiz, bu özelliğini hiç kaybetme ve festivallerin en güzelini hep sen ayarla!

 

“BEN EĞLENMEYE GELDİM”

Nerede bir eğlence var, orada sen varsın. Dans mı varmış? Herkesin aklına ilk gelen isim sen oluyorsun. Arkadaş ortamının neşe kaynağı olduğun gibi herkes tarafından da anı yaşayan, sürekli gezen ve hiçbir eğlenceyi kaçırmayan insan olarak biliniyorsun. E durum böyle olunca tabii ki festivalleri de kaçırman söz konusu bile olmuyor. Kendi üniversitende yapılan festivallere en önde giden insan olduğun yetmiyormuş gibi diğer üniversitelerde yapılan festivallere de katılmadan edemiyorsun. Her zaman bu kadar eğlence dolu ve mutlu olmanı diliyoruz… Bu sene yapılacak festivallerde de en çok senin eğleneceğinden eminiz.

 

“NE FESTİVALİ YA”

Büyük ihtimalle festival zamanında sen finallere çalışıyor olacaksın. Çünkü senin için üniversite “iyi eğitim alınması gereken ve sonrasında mesleğini belirleyecek olan yer” olduğundan festivaller seni çok da ilgilendirmiyor. Sınavlar geçtikten sonra istediğin konsere gideceğini düşünerek festival zamanında büyük ihtimalle hiç için bile gitmeden notlarınla boğuşuyor olacağını tahmin ediyoruz. Tam bu noktada üniversitenin biraz da eğleneceğin bir yer olduğunu ve bu senelerini özleyeceğini sana hatırlatmak istiyoruz. Tabii ki finallerini aksatma, çok çalış ama biraz da kafanı dağıtacağın ve arkadaşlarınla eğleneceğin bu festivalleri kaçırma deriz.

Üniversitede yapılan festivallerin normalde gideceğin konserlerden en büyük farkı, arkadaş ortamındır. Sonuçta herhangi bir konserde en önemli şey, sanatçıdır ama bu festivallerde hangi arkadaşlarınla gideceğindir. Sanatçının hiçbir anlam ifade etmediği bu festivallerde hiç dinlemediğin insanın şarkılarında bile arkadaş ortamın iyiyse çılgınca eğlenebilirsin. İşte tam olarak bu yüzden üniversite yıllarını özlediğinde en büyük kısmı festival zamanları kapsayabilir. Fakat bunun yanında festivallerin çoğunlukla final dönemine denk geldiğini unutmamalı ve finalleri de boşlamamanız gerektiğini söylemeliyiz.

Şimdiden bu sene yapılacak festivallerde de sana iyi eğlenceler diliyoruz hatta bizim yerimize de eğlenmeni istiyoruz! Üniversitenin tadını doyasıya çıkar…

Yazan: İrem Çamarası

 EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı