KİLİS HABERLERİ

Üniversite’de “Denetimli Serbest İşçiler” Mesai Yapıyor

IHA
18.09.2015 - 15:54Son Güncelleme : 18.09.2015 - 15:55

7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ'NDE DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ İLE YAPILAN ANLAŞMA GEREĞİ 6 KİŞİ ÜNİVERSİTEDE ÇALIŞIYOR

IHA

7 Aralık Üniversitesi ile Kilis Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında yapılan, kamuya yararlı bir işte ücretsiz çalıştırılmaya yönelik “denetimli serbestlik” işbirliği kapsamında 6 kişi üniversitede çalışarak cezasını tamamlıyor.
Denetimli serbestlik ile, mahkum edilen kişilerin doğrudan doğruya hapis cezası dışında denetim, gözetim veya tedavi gibi alternatif yaptırımlara tabi tutuluyor. Bu sistem ile denetime tabi tutulan kişiye, belirlenecek deneme süresinde, sosyal çevrelerinden koparılmadan toplumda kalma şansı verilerek, toplum düzenini sağlayan kurallara uyma isteklerini ispat fırsatı sunuluyor.
Denetimli Serbestlik Yasası çıktığı günden bu yana 44 kişi 7 Aralık Üniversitesi’nde çalışarak cezasının belli bir bölümünü tamamladı. Şu anda ise 6 kişi aktif olarak yine üniversitede çalışıyor ve cezasını tamamlıyor.
Denetimli serbestlik işçileri üniversitede hem Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi (TUAM)’nde hem de üniversitenin park ve bahçe işlerinde çalışarak bir yandan kamuya hizmet ediyor bir yandan da ceza sürelerini tamamlıyorlar. Hükümlüler kendi cezalarına göre Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün ayarladığı kamu hizmeti hesaplama tablosunda belirtilen gün ve saat kadar çalışıyor. Bu uygulamayla suçluların yeniden topluma kazandırılması amaçlanıyor.
Üniversite yönetimi, denetimli serbestlik kapsamında üniversitede çalışanlardan gayet olumlu sonuçlar alındığını belirtirken, denetimli serbestlik işçileri de yeni uygulamalar öğrenmenin ve bitki ile uğraşmanın oldukça faydalı olduğunu belirttiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Üniversite’de “Denetimli Serbest İşçiler” Mesai Yapıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 15 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversite’de “Denetimli Serbest İşçiler” Mesai Yapıyor haberi güncellenecektir.

KİLİS İLÇELERİ
  KİLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:40
  • Guneş
   06:14
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:58
  • Akşam
   18:33
  • Yatsı
   19:56
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı