BURSA HABERLERİ

Üniversite-belediye İş Birliği Güçleniyor

IHA
04.08.2015 - 18:19Son Güncelleme :

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’NİN DE KATILDIĞI TOPLANTIDA, İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI VE TEMSİLCİLERİ ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ’NDEN BEKLENTİLERİNİ VE İŞ BİRLİĞİ TEKLİFLERİNİ DİLE GETİRDİ.

IHA

Uludağ Üniversitesi, kent dinamikleriyle ortak akıl toplantılarını sürdürüyor.
Daha önce çeşitli sivil toplum kuruluşları, medya ve kuruluşlarla bir araya gelerek Uludağ Üniversite’sinden beklentilerini alan ve üniversite-kent iş birliğini daha verimli hale getirmek isteyen Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, şimdi de ilçe belediyeleriyle bir toplantı yaptı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de katıldığı toplantıda, ilçe belediye başkanları ve temsilcileri Uludağ Üniversitesi’nden beklentilerini ve iş birliği tekliflerini dile getirdi.
İlçe belediye başkanları, ağırlıklı olarak üniversitenin ilçelerde kurulan meslek yüksekokullarının yörelerine önemli katkılarda bulunduğunu, bunu daha da ileri seviyeye taşımak istediklerini bildirdi.
Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, üniversite olarak ara eleman yetiştiren meslek yüksekokullarının hedeflenen Türkiye’yi yaratmadaki önemine dikkat çekti. Prof. Dr. Ulcay, ilçelerin ve ülkenin gelişmesi için üniversite olarak gerek akademik gerek maddi anlamda her türlü yardıma hazır olduklarını, ancak bürokrasiyle zaman kaybetmeden ve proje bazlı öneriler beklediklerini ifade etti. Teklif ve talepleri tek tek not alan Ulcay, “Kaybedecek zamanımız ve heba edilecek kaynağımız yok. Büyük resmi görerek ve yapılacakları planlayarak elimizdeki kaynakları en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz” dedi.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ilçe belediyelerine her konuda destek ve katkıya hazır olduklarını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Üniversite-belediye İş Birliği Güçleniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ağustos 2015 tarihinde saat 18 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üniversite-belediye İş Birliği Güçleniyor haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:11
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı