Ege Haberleri

EGE

  Üniversite adayları İEÜ'de buluşuyor

  İZMİR (DHA)
  18.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Ekonomi Üniversitesi, rehber öğretmenler ve gönüllü öğrencilerden oluşan 62 kişilik ekip ile üniversite adaylarına tercih danışmanlığı hizmeti veriyor.

  İzmir Ekonomi Üniversitesi Konferans Salonu'nda kurulan 12 ayrı rehberlik noktası ve yönlendirme merkezlerinde rehber öğretmenlerden bilgi alan öğrenciler, hangi bölümlere girebileceklerini öğrenebiliyor. İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin 50 öğrencisi gönüllü olarak, üniversite adaylarına bilgi verirken, 12 deneyimli rehber öğretmen ise, tercihlerle ilgili profesyonel açıklamalarda bulunuyor. Aldıkları farklı puan dilimleriyle seçecekleri bölüm konusunda kararsız olan üniversite adayları, sadece rehber öğretmenlerden değil, şu anda öğrenimine devam eden öğrencilerin deneyimlerinden de faydalanabiliyor.
  Bu yıl ilk kez öğrenci alacak olan Hukuk Fakültesi, Sinema ve Dijital Medya Bölümü, Muhasebe ve Denetim Bölümü lisans programlarının yanı sıra Meslek Yüksekokulu bünyesinde ise Adalet, Dış Ticaret, Alternatif ve Yenilenebilir Enerji Teknolojileri, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Bankacılık ve Sigortacılık, Radyo TV Programcılığı bölümlerinin de tanıtımı yapılacak.
  Öğrencilerin ve ailelerin üniversitenin sunduğu tercih hizmetinden mutlaka faydalanması gerektiğini belirten rehber danışmanlar, “Bu dönemde hem öğrenciler hem de aileler oldukça heyecanlı oluyor. Biz tercih döneminin sonuna kadar Cumartesi, Pazar günü de dahil olmak üzere, ailelere yönlendirici hizmetlerde bulunacağız. Deneyimli rehber öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz bilgilerini üniversite adayları ve ailelerle paylaşıyor. Üniversitemize gelme imkanı olmayan üniversite adaylarımız için ise internet sayfamızdan canlı web yardımında bulunuyoruz” dedi.
  Üniversite tercihi öncesi adaylar www.izmirekonomi.edu.tr/tercih adresinden canlı yardım alabilir ya da 0 232 488 85 35 numaralı hizmet hattından gerekli bilgiye ulaşabilirler.

   


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı