Eğitim Haberleri

  Üniversite 1. 305 öğrenci fazla alacak

  DHA
  08.06.2013 - 14:23 | Son Güncelleme:

  Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ), 2013-2014 öğretım yılında bin 305 öğrenci fazla alacak. Böylece gelecek yıl toplam 12 bin 760 öğrenci üniversiteye girebilecek.

  2012-2013 eğitim-öğretim yılında 11 bin 455 öğrenci alan CBÜ'ye, YÖK tarafından 12 bin 760 öğrenci kontenjanı verildi. Böylece eylül ayındaki yeni kayıtlarla birlikte üniversitenin öğrenci sayısı 40 binin üzerine çıkacak. Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, üniversitede eğitim çeşitliliğini sağlamak üzere bu yıl yeni bölümlerin devreye gireceğini söyledi. 21 yeni bölüme öğrenci alacaklarını anlatan Prof. Dr. Pakdemirli, "Uzaktan eğitimde de önceki iki bölümümüze ilaveten, bu yıl 3 bölümde daha eğitime başlayacağız. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Kamu Yönetimi, Salihli Meslek Yüksekokulu’nda Çocuk Gelişimi, Soma Meslek Yüksekokulu’nda ise İş Sağlığı ve Güvenliği yeni uzaktan eğitim programlarımız" dedi.

  Pakdemirli, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ile Ekonometri Bölümlerinin de bu yıl öğrenci alacağını söyledi. Prof. Dr. Pakdemirli, "Mühendislik Fakültesi’nde Biyomühendislik Bölümümüz bu yıl İngilizce eğitim yapmak üzere öğrenci alacak. Fen-Edebiyat Fakültesi’nde ise Fizik Bölümü’ne yeniden öğrenci alıyoruz. Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi’nde Yazılım Mühendisliği, İlahiyat Fakültesi’nde İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda Rekreasyon, Manisa Sağlık Yüksekokulu’nda Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ile Sosyal Hizmet Bölümlerimiz bu yıl eğitime başlıyor" diye konuştu.

  Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Meslek Yüksekokulları ile ilgili olarak da bilgi verdi. Pakdemirli, "Akhisar’da Elektrik, Alaşehir’de Bitki Koruma ve Laboratuvar Teknolojisi, Kula’da Maliye, Sarıgöl’de Tapu ve Kadastro, Soma’da Grafik Tasarım, Turgutlu’da Bilgisayar Programcılığı ve Geleneksel El Sanatları yeni kontenjan verilen bölümlerimiz oldu. Manisa’yı ve ilçelerini bir eğitim kenti yapmak üzere hedefimize kararlılıkla yürüyoruz" dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı