GeriSpor Universiade için "Etkili İletişim" semineri
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Universiade için "Etkili İletişim" semineri

Erzurum'da düzenlenecek olan 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları (UNIVERSIADE) öncesinde kentte görev yapan polis ve jandarma "Etkili İletişim" semineri verildi.

Emniyet Müdürlüğü Brifing salonunda düzenlenen programda İletişim Teknikleri Uzmanı Oğuz Saygın tarafından "Etkili İletişim" semineri verildi. Vali Yardımcısı Mehmet Gök, Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan rütbeli polis ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapan rütbeli jandarma mensuplarının katıldıkları seminerde, kente gelecek yabancı sporcu ve turistlerle nasıl etkili iletişim kurulacağının püf noktaları anlatıldı.

İletişim Teknikleri Uzmanı Oğuz Saygın, her şeyden önce verimliliği arttırmak için iletişim sorunlarını çözmek gerektiğini ifade etti. Yapılan araştırmalara göre, iletişimde en çok beden dilinin etkili olduğunu dile getiren Saygın, seçilen kelimeler ve bu kelimeleri söyleyiş tonunun önemli olduğuna dikkat çekti.

"PLANLAMA ÇOK ÖNEMLİ"

Oğuz Saygın, kişiler arasındaki iletişimin sağlıklı yapılabilmesi için en önemli faktörün beden dilini doğru kullanmak olduğunu belirterek, "Herkese basit gibi gözüken işlerde dahi planlama yapması gerekmektedir. Kolay gibi görünen işler için planlama yapılmadığı zaman daha sonra sıkıntılar yaşanacaktır" dedi.

PLASTİK DAİRE İLE DENEY

Saygın, seminerde ekip ve takım oluşturma, planlı ve uyumlu çalışma ve liderin önemini anlatmak için katılımcılarla bir deney yaptırdı. Plastik bir daireyi düşürmeden belli bir yükseklikten yere indirilmesini isteyen Saygın, ilk önce başarısız olan ekibe 5 dakika süre verdi, ardından yapılan deneme başarılı oldu. Saygın, lideri bulunan planlı ve uyumlu çalışan ekiplerin tıpkı bu deneyde olduğu gibi yaptıkları işlerde başarılı olacağını ifade etti. Planlama konusuna gerekli hassasiyet gösterildikten sonra, ekiplerin uyumunun sağlandığı organizasyonların da iyi yönetildiği takdirde başarılı olmamasının hiçbir nedeni olmadığını ifade eden Saygın, "Uyum ne kadar mükemmel olursa , bu işe yansır" ifadelerini kullandı.


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle