« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Universiade Ateşi Erzurum'u ısıtacak

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nın meşalesini ateşleyecek 'Universiade Ateşi' Erzurum'a ulaştı.

ERZURUM, (DHA)
SON GÜNCELLEME

İstanbul Taksim Meydanı'ndan 41 gün önce başlayan meşale koşusu, İzmir, Antalya, Gaziantep, Ankara ve Trabzon'un ardından yarın Erzurum'da düzenlenecek program ve etkinliklerle son bulacak.

KOŞU BUZ HOKEYİ SALONU ÖNÜNDEN BAŞLAYACAK

Universiade Ateşi'ni yakacak meşalenin Erzurum koşusu saat 12.30'da, 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için inşa edilen 3 bin kişi kapasiteli Buz Hokeyi salonu önünden başlayacak. Sporcuların ellerinde Havuzbaşı'ndaki Atatürk Heykeli önüne kadar taşınacak meşale, burada etkinliğe katılacak protokole devredilecek. Protokol ve sporcuların birlikte taşıyacağı meşale daha sonra Çifte Minareli Medrese önünde hazırlanan özel platforma yerleştirilecek.

GRİPİN VE PİİZ KONSER VERECEK

Meşale koşusunun Erzurum ayağı, 2011 Genel Koordinatörlüğü tarafından düzenlenecek çeşitli aktivitelerle renklenecek. Meşale koşusunun resmi sponsoru Avea, Çifte Minareli Medrese önünde açılacak stantla Erzurumlulara çeşitli hediyeler dağıtacak. Buradaki etkinliklerin ardından İstasyon Meydanı'nda kurulan konser alanında ünlü rock grupları Piiz ve Gripin birer konser verecek. Akşam saat 17.30'da başlayacak ve yaklaşık 4 saat sürecek konserlere vatandaşlar ücretsiz olarak katılabilecek.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz