UNICEF projeyi başlattı; ÜNLÜLER çizdi; KARACA PORSELEN, projeyi hayata geçirdi.

28.06.2010 - 16:31 | Son Güncelleme:

Okul öncesi eğitimin önemine dikkat çeken bu projeye destek sağlamak amacı ile KARACA Porselen tarafindan bir sosyal sorumluluk projesi geliştirildi.

Proje’de Türkiye’nin en sevilen, saygın sanatçı, gazeteci , iş adamı ve iş kadınlarından oluşan toplam 12 isim yer almakta.  Ajda Pekkan, Türkan Şoray, Müjdat Gezen, Halil Ergun, Derya Baykal, Ebru Şallı, Osman Çarmıklı, Demet Sabancı, Feryal Gülman, Saba Tümer, Balçiçek Pamir, Cengiz Abazoğlu.

Böyle bir projede yer almayi tereddütsüz kabul eden bu 12 önemli isim  bir konu kısıtlaması olmaksızın önlüklere içlerinden geldiği gibi desen calışması yaptı.  

KARACA Porselen tarafindan organik kumaşlarda üretilen bu önlükler geri dönüşümlü kutulardan hazırlanan  hediye paketlerinde sunulmakta. Hediye paketlerinin içinde birbirinden eğlenceli mutfak önlükleri ile birlikte  çok şık 2 fincan ve pasta tabağı yer almakta.

KRC shop’larda satılacak bu hediye paketlerinin tüm geliri UNICEF’e ‘Hayata iyi bir başlangıç icin 5 yaşında anaokuluna’ kampanyasına aktarılacak.

Sosyal sorumluluk calışmalarını her zaman destekleyen KARACA Porselen, çocuklara eşit eğitim fırsatı yaratacak bu projenin geliştirilmesi ve hayata geçirilmesinde büyük emek sarfetti.

 

UNICEF’in cocuklara eşit eğitim fırsatı yaratmak için okul öncesi eğitime dikkat çeken bu projede devlet tarafindan inşa edilen anaokullarının tüm donanımları sağlanmakta. İstanbul’da,  doğu ve iç anadolu’daki bir çok ildeki anaokulunun yenileme çalışmalarının yapıldığı projede bir çok çocuğa eşit eğitim fırsatı yaratmak hedefleniyor.  

Detaylı bilgi için tıklayınız...

Etiketler:
    Sayfa Başı