« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ünal: Kendi ligimizi kurma amacındayız

Halil Ünal, “Kulüpler Birliği’nin kendi ligini oluşturmak istiyoruz. Bir prensip anlaşmasına da vardık” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

KULÜPLER Birliği ve Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, vakfın dün Ankara’da yaptığı toplantı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ünal, “Kulüpler Birliği’nin de kendi ligini oluşturacağını” açıklayıp, şunları söyledi: “TFF’nin, milli takımlar ve futbol organizasyonları çerçevesinde kalması gerekiyor. Ligi oluşturmak arzusundayız. Bu noktada da bir prensip kararına vardık. Yani malın gerçek sahibi olan 18 Süper Lig takımının mali disiplin kriterleri çerçevesinde kendi ürününü kendisinin ihale etmesi konusunda prensip kararına vardık.”

‘Düşüş bir anda olmamalı’

”18 Süper Lig takımın, Türkiye Spor Tahkim Mahkemesi kurulması konusunu TFF Başkan ve yöneticileriyle paylaşacağım” diyen Ünal, konuşmasını şöyle sürdürdü:
- Bir anda 6 yabancıya düşmek problem getirir. Fakat TFF’nin aldığı kararın da saygıyla karşılanmasını benimsedik. Yabancı futbolcu sayısının 10 sözleşmeliyle sınırlı kalması konusunda Süper Lig takımları olarak hem fikir olduk.
- 6+2 noktasında o iki oyuncunun da kulübede oturmasını Süper Lig takımları benimsiyor. Bu konuyu da Sayın TFF Başkanı ve yöneticileri ile görüşme yetkisini arkadaşlarım bana verdi.

Start 20 Haziran finiş 6 Eylül’de

HALİL Ünal, transferin resmen 20 Haziran’da başlayacağını ve 6 Eylül’de biteceğini dile getirdi.

9 kulüp katılmadı

KULÜPLER Birliği toplantısına, F.Bahçe, G.Antep, Kayseri, Kayseri Erciyes, Çaykur Rize, Kasımpaşa, Bursa ile Elazığ’dan katılım olmadı. Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi olan Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu toplantı başlamadan gitti.

TFF, Ankara’da toplanıyor

TFF Olağan Genel Kurulu bugün Ankara’da yapılacak. Genel kurul toplantısı, saat 11.00’de Ankara Marriott Otel’de’de yapılacak. Çoğunluk sağlanamazsa ikinci toplantı yarın 11.00’de. olacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz