« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ünal Dönmez'in hedefi milli takım

Türkiye Satranç Şampiyonası'nda 6. olan görme engelli sporcu Ünal Dönmez, azmi ile taktir topluyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ünal Dönmez, annesi ve 3 kardeşinin de görme engelli olduğunu söyledi.

İlköğretim 5. sınıfa kadar gözlerinin gördüğünü anlatan Dönmez, 5. sınıftan sonra görme yeteneğini kaybettiğini ve Kahramanmaraş Görme Engelliler Okulunda orta okulu tamamladığını dile getirdi.

Daha sonra Malatya Lisesi'nde okuduğunu belirten Dönmez, İnönü Üniversitesi'nde iki yıllık pazarlama bölümünü kazandığını ve üniversite ortamını yaşamak için bu bölüme kayıt yaptırdığını belirtti.

Dönmez, “Malatya Musiki Cemiyetinde 2 ay gitar kursu aldım ve gitar çalmaya başladım. Şu anda Güzel Sanatlar Fakültesinin giriş sınavlarına hazırlanıyorum” dedi.

Antalya Kemer'de 21-23 Ocak tarihlerinde Türkiye Görme Engelliler Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Satranç Şampiyonası'nda 6. olduğuna değinen Dönmez, bunun üzerine milli takıma seçildiğine işaret etti.

Ünal Dönmez'in üye olduğu Malatya Görme Engelliler Spor Kulübünün Başkanı ve Türkiye Görme Engelliler Federasyonu Malatya İl Temsilcisi Şerif Büyükdaş da, Dönmez'in geçen yılki şampiyonada 21. olduğunu anlattı.
Büyükdaş, “Ünal bana, 'Gelecek yıl düzenlenecek şampiyonada ilk 10'a gireceğim ve milli takıma seçileceğim. Söz veriyorum' demişti. Sözünü tuttu” diye konuştu.

Ünal Dönmez'in azimli bir sporcu olduğunu anlatan Büyükdaş, “Hedeflediğini gerçekleştirmek için gayret gösteren bir çocuğumuz” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz