Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Ünal Aysal'ı kırdıysak, üzgünüz"

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği (GSYİAD), Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın verdikleri iftara katılmaması nedeniyle dernek başkanı İsmail Sarıkaya'nın sarf ettiği sözlerin yanlış anlaşıldığını savundu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
1905 GSYİAD Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada, 20 Temmuz Cuma günü Galatasaray Adası'nda düzenlenen iftar yemeğinde İsmail Sarıkaya'nın tepkili sözleri sonrası gelinen noktaya değinilerek, “Başkanımız İsmail Sarıkaya'nın konuşması sonrası gelinen noktadan üzüntü duymaktayız. Başkanımızın, Ünal Aysal ve yönetim kurulu üyelerimizi yanımızda görmek arzusuyla sarf ettiği, küçük bir sitemden öteye gitmesi asla düşünülmemiş ifadelerinin yanlış anlaşıldığına, konunun maksatlı olarak büyütüldüğüne inanıyoruz” denildi.

Derneğin maddi ve manevi olarak Galatasaray Kulübü'ne katkıda bulunmak amacıyla kurulduğunun hatırlatıldığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“1905 GSYİAD, çoğunluğu Galatasaray Kulübü üyesi, iş adamı ve yöneticilerden oluşan, Galatasaray değerlerine bağlı, kültürüne sadık, Galatasaray çıkarlarını en ön planda tutarak kulübüne hizmet etme çabası içinde olan bir kurumdur. Galatasaray için projelerin üretildiği, tartışıldığı ve hayata geçirildiği bir dernektir. Hiçbir karşılık beklemeksizin bu proje ve hizmetlerimizi yapmaya çalışırken, başkanlarımızın ve yönetim kurulu üyelerimizin bize güç vermelerinden başka hiçbir beklentimiz bulunmamaktadır. Böyle bir olaydan dolayı başkanımızı kırdıysak, üzgünüz. Yıllardır saygı, sevgi, dostluk çerçevesinde seçilmiş başkan ve yönetimlerini desteklediğimizi, desteklemeye devam edeceğimizi Galatasaray camiasına saygıyla arz ederiz.”

İsmail Sarıkaya, Ünal Aysal'ın katılacağını bildirmesine rağmen iftar yemeğine gelmemesi sonrası, “Ünal Aysal'dan bir talebimiz ve beklentimiz var. 'Geliyorum' dediği zaman gelmesini, 'bir işi yapıyorum' dediğinde de yapmasını beklemekteyiz” demişti.

Bunları da Beğenebilirsiniz